Aktuality - archiv 14.5.2014

Rundič v nominácii srbskej dvadsaťjednotky

Srbský stopér povolaný na prípravné zápasy U21 proti Izraelu a Rakúsku

Srbský stopér AS Trenčín Milan Rundič sa ocitol v nominácii srbskej reprezentácie do 21 rokov na nadchádzajúce dva prípravné súboje. Stal sa tak ďalším reprezentantom medzi legionármi nášho klubu. V národnom tíme do 20 rokov si na minuloročnom svetovom šampionáte zahrali Nigérijčania Moses Simon a Madu Kingsley. V bosnianskej dvadsaťjednotke je Haris Hajradinovič.

Tréner Radovan Čurčič povolal ľavonohého stredného obrancu na dvojicu prípravných zápasov. Srbsko privíta 23. mája rovesníkov z Izraela a o šesť dní neskôr sa predstaví v Rakúsku. „V dvadsaťjednotke som druhýkrát. Po prvý raz však počas môjho pôsobenia v Trenčíne,“ povedal Rundič a pokračoval: „Veľmi sa teším. Vedel som, že mám šancu dostať sa do výberu, ale istotu som nemal.“

Májové prípravné stretnutia predchádzajú septembrovému záveru kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy U21. Srbi sú v 9. kvalifikačnej skupine priebežnej prvej priečke so ziskom trinástich bodov. Rovnaký zisk má druhé Belgicko, ale to má na svojom konte o zápas viac. Dvanásť bodov má Taliansko, ale rovnako ako Srbsko odohrá ešte dve stretnutia.

Rozhodujúci bude pravdepodobne vzájomný duel Srbska proti Taliansku (5. septembra), ktorý sa bude hrať na Apeninskom polostrove. Srbi potom hrajú v Severnom Írsku a Taliansko doma privíta Cyprus (9. septembra). „Dúfam, že v prípravných zápasoch si vybojujem pozvánku aj pre kvalifikačné zápasy,“ dodal Rundič.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa