Aktuality - archiv 3.6.2014

Kanonier Sabler splnil predsezónny cieľ

Roman Sabler: „Väčšinou som sa presadzoval v okolí päťky“

Strelcom sa pod Čákovým hradom darí. Okrem najlepšie kanoniera Corgoň ligy máme v AS Trenčín ďalšieho zakončovateľa. V tíme do 19 rokov sa stal s dvadsiatimi presnými zásahmi najlepším strelcom medzi staršími dorastencami Roman Sabler, keď nadviazal na duo Gabriel Bezák a Samuel Čentéš.

„Osobne môžem byť so sezónou spokojný. Počas celej som si držal slušnú produktivitu a snažil som sa pracovať pre tím. V jarnej časti som počas štyroch zápasov nakukol aj na lavičku seniorského tímu, čím sa mi splnil jeden cieľ a sen,“ povedal na margo práve skončenej sezóny Sabler.

V 23 zápasoch v nej nastrieľal 20 gólov. Hetrik strelil iba jeden v divokom zápase na pôde Podbrezovej, k tomu pridal aj štyri dvojgólové zápisy. „Väčšinou som sa presadzoval v okolí päťky. Niečo som strelil hlavou, no zaujímavé je, že hoci som ľavák, veľakrát som trafil do čierneho pravačkou,“ zamyslel sa Sabler.

Za najkrajší z gólov považuje práve posledný dvadsiaty, keď zavrel oči a loptu napálil pod brvno. „Pred sezónou som si dal cieľ radovať sa z gólu dvadsaťkrát. To sa mi napokon podarilo, z čoho mám veľkú radosť. Potešila ma aj dôvera trénerov, keď mi proti Košiciam zverili do rúk kapitánsku pásku. Bola to pre mňa veľká česť,“ pokračoval odchovanec SFM Senec. 

Pre mladého zakončovateľa bola táto sezóna poslednou medzi dorastencami. O tom, kam budú smerovať jeho kroky, zatiaľ netuší. „Najradšej by som zostal v Trenčíne. Kabína aj fanúšikovia mi prirástli k srdcu. Verím, že som dal pozitívny signál,“ dodal na záver 18-ročný kanonier. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 17.6.2024

A-tím | Mičuda odchádza do druhej českej najvyššej súťaže

Odchovanec AS Trenčín Šimon Mičuda zamieril do druhej českej najvyššej súťaže.

A-tím 16.6.2024

A-tím | Tréner Stolica o predchádzajúcej sezóne

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica prebral mužstvo po náročnej záchranárskej sezóne. Jeho...

Hviezdy deťom 15.6.2024

Hviezdy deťom | Pripravte sa na víkend plný zábavy, športu a dobra

Už o necelý týždeň sa Trenčín rozžiari v znamení dobra a detského...

A-tím 13.6.2024

A-tím | Sláviček ostáva i naďalej pod Čákovým hradom

Odchovanec našej This is my sen Academy a brankár nášho A-tímu Matúš Sláviček ostáva...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa