Aktuality - archiv 15.7.2008

Odpočítavanie pokračuje, už len 3 dni

Filip Lukšík sa teší na slovenskú seniorskú premiéru.

Už iba tri dni nás delia od vstupu do futbalového ročníka 2008/2009. Predpoludňajšia tréningová dávka priniesla modelovaný zápas medzi "modrými" a "červenými". Popoludní je na programe herný tréning.

Mužstvo opúšťajú Matej Rožník a Martin Zubo. Obaja útočníci si hľadajú pôsobiská na hosťovanie. Rožník včera odohral prípravný zápas za Nové Mesto, Zubo zrejme zakotví v Lučenci.

Na svoj slovenský „comeback“ sa teší Filip Lukšík. Z Banskej Bystrice odišiel ešte ako dorastenec do Česka. U našich susedov pôsobil v Olomouci, Lipovej a naposledy v Třinci. Pred duelom s Ružomberkom mu mierne stúpa pulz. „Už sa veľmi teším. Tréner nás na zápas veľmi dobre pripravuje,“ odkrýva svoje pocit kmeňový hráč Olomouca, ktorý by mal stráviť na Sihoti nasledujúci rok. Hosťovaniu v Trenčíne sa sympatický futbalista nebránil. O tíme z Považia zbieral iba pozitívne referencie. „Áno, viacerí hráči mi radili, aby som to skúsil. Odporučil mi to aj hráčsky agent Juraj Vengloš.“

Počas prípravných zápasov nastupoval 23-ročný hráč na poste ľavého alebo stredného záložníka. Využiteľný je aj na hrote. „V doraste som občas v útoku nastupoval, ale lepšie sa cítim v strede ihriska."

Čerstvý nositeľ dresu číslo 23 vyjadruje s doterajšími šiestimi týždňami strávenými pod hradbami starobilého hradu spokojnosť. Veľkou mierou sa pod to podísal aj nový tréner. „Má prirodzenú autoritu. Keď vycíti, že atmosféra na tréningu hustne, dokáže ju vždy nejakou srandičkou odľahčiť. Nikto si pri tom nedovolí nič odfláknuť alebo zanedbať," skaldá hold Ivanovi Galádovi Filip Lukšík.

Filip Lukšík: "Na naše zápasy pozývam fanúšikov zatiaľ iba prostredníctvom klubovej stránky. Na ďalšie kolá ale chceme poslať do obecenstva pozvánku najmä našimi výkonmi."

Autor: ms
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV 20.4.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa