Aktuality - archiv 13.6.2014

Odštartovala príprava na novú sezónu

Úvod prípravy bez Bera, Baéza, Maduho, Simona, Rundiča, Hajradinoviča, Maleca a Lobotku

Realizačný tím AS Trenčín na čele s Martinom Ševelom odštartoval v piatok predpoludním prípravu na jesennú časť sezóny 2014/2015. Tréneri mali k dispozícii dvadsaťštyri hráčov a päticu brankárov. „Postupne sa k nám pridajú aj chýbajúci chlapci,“ naráža tréner Martin Ševela na absenciu ôsmich opôr z minulého ročníka.

Nigérijčania Kingsley Madu a Moses Simon sa zapoja do tréningového procesu v sobotu. Na Slovensko pricestovali v piatok okolo poludnia. Tomáš Malec a Stanislav Lobotka dostali voľno do pondelka, keďže mali povinnosti v reprezentácii do 21 rokov. V rovnaký deň sa pripoja k tímu aj Haris Hajradinovič a Milan Rundič. Pre chorobu chýbal na prvom tréngu Aldo Baéz a prasknutý členok po tréningu s reprezentačným tímom Ivana Galáda má Matúš Bero, ktorého čaká približne trojtýždňová pauza. Gino van Kessel sa k tímu zatiaľ nepripojí. Jeho pôsobenie pod Čákovým hradom je však stále možné.

Novými tvárami v mužstve sú viacerí dorastenci, ktorí budú bojovať o svoju šancu tak ako ich predchodcovia. Z hosťovania v nižších súťažiach sa vrátili Michal Ranko, Lukáš Skovajsa, Martin Jurica, Marek Frimmel, Gabriel Bezák, Adrián Chovan a z druholigovej talianskej Spezie bývalý mládežnícky reprezentačný brankár Matúš Vozár. Staronovou tvárou tímu je po návrate z Amsterdamu aj Stanislav Lobotka.

„Máme pred sebou štyri týždne. Nečaká nás nič špecifické,“ povedal tréner Ševela a pokračoval: „Všetko bude veľmi rýchle. Už v strede budúceho týždňa sa predstavíme v Žiline. Proti MŠK chceme vidieť najmä našich mladých hráčov z devätnástky a chlapcov, ktorí boli na hosťovaniach. Sme zvedaví, čo od nich môžeme očakávať.“ Nasledovať bude trojdňové sústredenie v Moravskej Třebovej, kde sa stretneme s Jihlavou a Ostravou. Nasledovať budú súboje s poľským účastníkom Európskej ligy Ruchom Chorzów, prekvapením jarnej časti sezóny najvyššej českej súťaže 1. FC Slovácko a tesne pred ligou pricestuje na Považie Slavia Praha.

„Všetci dostanú šancu zabojovať o miesto v mužstve. Dôležitá bude práca na tréningoch a ich vôľa, nasadenie a disciplína v rámci tréningového procesu a prípravných zápasov,“ dodal na záver tréner Ševela.

Hráči, ktorí sa zapoja do letnej prípravy na sezónu 2014/2015
Brankári: Miloš Volešák, Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Jozef  Zemanovič, Matej Vozár
Obrancovia: Peter Kleščík, Ramón, Daniel Bednárik, Peter Čögley, Milan Rundič, Madu Kingsley, Martin Šulek, Jakub Hrnčár, Michal Ranko, Lukáš Skovajsa
Stredopoliari: Jakub Holúbek, Karol Mondek, Patrik Mišák, Haris Hajradinovič, Matúš Bero, Aldo Baéz, Moses Simon, Damián Bariš, Matúš Opatovský, Lukáš Ďuriška, Denis Jančo, Martin Vlček, Michal Vlček, Martin Jurica, Stanislav Lobotka, Marek Frimmel
Útočníci: Tomáš Malec, Jairo, Roman Sabler, Štefan Bakši, Gabriel Bezák

Príchody: Jozef  Zemanovič, Štefan Bakši, Martin Šulek, Denis Jančo, Martin Vlček, Michal Vlček (všetci dorast AS), Jakub Hrnčár (návrat z hosťovania v Dunajskej Lužnej), Michal Ranko (návrat z hosťovania v Nemšovej), Lukáš Skovajsa (návrat z hosťovania v Novom Meste nad Váhom), Martin Jurica (návrat z hosťovania v Nemšovej), Stanislav Lobotka (návrat z hosťovania v Ajaxe Amsterdam), Marek Frimmel (návrat z hosťovania v Novom Meste nad Váhom), Gabriel Bezák (návrat z hosťovania v Senci), Matej Vozár (návrat z hosťovania v Spezia Calcio), Adrián Chovan (návrat z hosťovania v Novom Meste nad Váhom)

Odchody: Gino van Kessel (ukončenie hosťovania z Ajaxu Amsterdam)

Program prípravných zápasov pred jesennou časťou sezóny 2014/2015
MŠK Žilina – AS Trenčín (Žilina, 18. júna, 17.00)
Hviezdy deťom 2014 (Mierové námestie Trenčín, 22. júna, 14.00)
Vysočina Jihlava – AS Trenčín (Bystřice nad Pernštejnem, 25. júna, 18.00)
Baník Ostrava – AS Trenčín (Moravská Třebová, 27. júna, 17.00)
Ruch Chorzów – AS Trenčín (Poprad, 1. júla, 15.00)
AS Trenčín – 1. FC Slovácko (Trenčianske Stankovce, 5. júla)
AS Trenčín – Slavia Praha (okolie Trenčína, 8. júla)

Autor: mg
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00
Fortuna liga, EKL play-off, 24.5.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.5.2022

Kadák | Dúfam, že potešíme našich fanúšikov

Už tento utorok čaká náš tím prvý zápas v play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA....

A-tím 23.5.2022

A-tím | Kadák a Azango medzi osobnosťami Fortuna ligy

Jakub Kadák a Philip Azango sa zaradili medzi najväčšie osobnosti aktuálneho ročníka...

ASTV 23.5.2022

Lavrinčík | Inkasovali sme zo štandardnej situácie, čo by sa nemalo stávať

Tím Juraja Ančica sa s nadstavbou Fortuna ligy rozlúčil remízou...

Fotogalérie 22.5.2022

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce

Fotogaléria zo zápasu 10. kola nadstavby Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel