Aktuality - archiv 16.7.2008

Kapitánom opäť Horváth, zástupcami Knapp a Szórád

Štvrtok dňom voľby kapitána a spoločného fotenia.

Štvrtok sa niesol v duchu voľby kapitána a spoločného fotografovania. Pozíciu nositeľa pásky obhájil Csaba Horváth, jeho zástupcami sa stali Lubor Knapp a Csaba Szórád.

Kancelária trénera sa o 9.15 h zmenila na volebnú miestnosť. Hráči odovzdávali hlasy kandidátom na kapitánsky post. Mnohí tréneri určujú kapitánov podľa vlastných predstáv. Ivan Galád je v tejto otázke demokratom. „Voľba kapitána je výsostne hráčskou záležitosťou,“ skonštatoval krátko po zverejnení výsledkov šéf realizačného tímu. Suverénnym víťazom hlasovania sa stal Csaba Horváth. „Do kabíny pribudli noví hráči. Bol som zvedavý ako to dopadne. Keď som vlani preberal pásku, mal som 25 rokov. Odvtedy som na pozícii lídra nazbieral veľa skúseností. Cítim aj nárast sebavedomia,“ opísal svoje vnútorné premeny kapitán.

Druhým v poradí hráčskej voľby sa stal Lubor Knapp. „Priznám sa, počet získaných hlasov ma milo potešil. V kontakte so spoluhráčmi sa snažím byť aktívny. Na ihrisku i v kabíne. Možno aj táto vlastnosť prispela k tomu, že chalani na lístočky napísali moje meno,“ zdôvodňuje svoju pozíciu „vicekapitána“ ostravský odchovanec. Tretí najvyšší počet bodov získal Csaba Szórád. „Vybraní hráči sú v kabíne autoritami. Mali by nimi byť aj na ihrisku a samozrejme aj v spoločenskej sfére,“ zhodnotil výsledky hlasovania Ivan Galád.

Prvú fázu tréningu obstarali členovia kádra dostávajúci v príprave menej príležitostí. V modelovanom zápase nastúpili proti trenčianskej "osemnástke". Tím vedený asistentmi Ivanom Vrabcom a Romanom Hodálom tvorili Olej, Marušinec, Šimlaštík a zahraniční hráči. Ich kolóniu včera doplnili Brazílčania Carlos Medeira a Leandro Saldanha. Po modelovanom stretnutí nasledoval ostrý tréning futbalistov pripravujúcich sa na sobotňajší duel proti Ružomberku.

Záver tréningu kropil intenzívny dážď. Husto padajúce kvapky spôsobili drobné komplikácie pri tímovom fotení. Napokon sa ale mračná na oblohe potrhali a vyhotoveniu spoločnej snímky nestálo nič v ceste.

Počas celého dňa boli najobletovanejšími hráčmi AS navrátilci z Holandska Csaba Horváth a Miloš Volešák. Kým prípadný prestup Horvátha je otvorenou témou, Miloš Volešák strávi najbližšie obdobie v Trenčíne. Rozhovor s brankárom AS prinesieme na klubovom webe.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa