Aktuality - archiv 11.7.2014

Do každého zápasu pôjdeme naplno, povedal Lobotka

Stanislav Lobotka: „Do každého zápasu pôjdeme naplno a s cieľom získať tri body“\r\n\r\n

Fortunaligový kolotoč sa po jeden a pol mesiaci rozbieha opäť naplno. Zverencov trénera Martina Ševelu čaká v prvom kole Dunajská Streda. Súper, ktorého verejnosť považuje za „čierneho koňa“ súťaže. Zápas sa začína tradične v sobotu o 17.30 h.

Krátka prestávka medzi sezónami sa skončila. Mladý kolektív okolo kapitána Miloša Volešáka sa na nový ročník teší. Ako prvý na Sihoť pricestuje tím z južného Slovenska. Ten po jeseni vypadal ako hlavný ašpirant na zostup, ale po príchode staronového majiteľa sa dal do poriadku a napokon sa zachránil. Stanislav Lobotka má však jasno, ako ambiciózneho súpera zdolať. „Je to v podstate jednoduché. Musíme hrať náš kombinačný futbal ako jeden tím. To rozhodne, nakoľko budeme v zápase úspešní,“ zamyslel sa mládežnícky reprezentant Slovenska.

Na predsezónnej tlačovej konferencií vedenie klubu vyjadrilo túžbu byť úspešní aj v Európskej lige. To pre hráčov znamená zvýšenú porciu zápasov a záťaž. „Šetriť sily nebudeme. V kabíne je nás dvadsaťdva a každý je schopný zaskočiť za toho druhého. Do každého zápasu pôjdeme naplno a s cieľom získať tri body,“ pokračoval odhodlane Lobotka.

Devätnásťročný stredopoliar v najvyššej slovenskej súťaži nehral rok. Posledné mesiace strávil v holandskom Ajaxe. „Až tak veľa sa tu toho nezmenilo. Sú tu tímy, ktoré futbal chcú hrať a potom tí, ktorí myslia hlavne na defenzívu. Doma sme pravidelne zvyknutí hrať proti betónovým obranám. Verím, že sme na to dostatočne pripravení,“ dodal na záver Lobotka.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Aktuálne 18.6.2024

Klub | Ponúkame pracovnú pozíciu mládežníckeho fyzioterapeuta

Futbalový klub AS Trenčín hľadá do svojho tímu skúseného a zapáleného...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa