Aktuality - archiv 9.8.2014

Ševela je na svoj tím hrdý!

Martin Ševela: „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera, som hrdý na moje mladé mužstvo“

Odvetný zápas tretieho predkola Európskej ligy UEFA proti účastníkovi Premier League sme prehrali (1:2). Sen o skupinovej fáze Európskej ligy sa po súbojoch proti Hull City rozplynul. Napriek tomu je tréner Martin Ševela na svojich zverencov patrične hrdý. 

„Sme smutní z toho, že sme nepostúpili. Boli sme desať minút od malého zázraku,“ povedal po stretnutí kormidelník AS. Do zápasu sme mali výborný nástup. Už po pár sekundách našiel František Kubík v šestnástke perfektnou prihrávkou Tomáša Maleca a minuloročný kanonier otvoril skóre zápasu. „Úvod nám vyšiel nad očakávania. Dali sme gól a prišli aj ďalšie šance. Nešli sme do zápasu s obavami a strachom. Chceli sme si s Hullom zmerať sily a hrať otvorenú partiu.“ 

Vo zvyšku stretnutia sa už presadili iba domáci strelci. Nebezpečenstvo od Hull City hrozilo najmä z centrovaných lôpt, ktoré znamenali oba góly. „Domáci sa potrebovali po rýchlom góle otriasť. To sa im aj podarilo. Boli silní na lopte a veľmi dobre fyzicky pripravení. Majú veľa kvalitných hráčov. V závere po druhom góle sme šli do vabanku. Prišli centre do šestnástky, ale nepodarilo sa nám loptu dotlačiť do siete a vyrovnať,“ zamýšľal sa Ševela. 

Na KC Stadium sa tiesnilo bezmála dvadsaťdva tisíc fanúšikov. Pre mnohých z našich hráčov to bola najväčšia kulisa pred akou vôbec hrali. „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera. Som hrdý na moje mladé mužstvo. Pokiaľ budeme naďalej tvrdo pracovať, tak to nebolo poslednýkrát, čo sme mohli absolvovať náročné zápasy v európskom pohári.“

Dve tisíc kilometrov merajúcu trasu merali do Anglicka aj fanúšikovia z Trenčína, ktorých doplnili Slováci, ktorí žijú na Britských ostrovoch. „Veľmi si vážime, že za nami merali dlhú cestu. Cítili sme ich podporu. Som im vďačný. Verím, že aj keď sme nepostúpili, mali príjemný zážitok a užili si hru, ktorú sme predvádzali,“ doplnil Ševela. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
17:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 10. kolo, 3.10.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK...

A-tím 24.9.2021

FL | Opäť sme zmazali dvojgólové manko, opäť z toho bola remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 9. kola Fortuna ligy na...

ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa