Aktuality - archiv 10.8.2014

Malec: Až časom prídeme na to, čo sa nám podarilo

Tomáš Malec: „Bolo to fantastické, no gól by som vymenil za postup“

Ani výborný výkon na KC Stadium na postup nestačil. Zverenci trénera Martina Ševelu boli v odvete proti Hull City desať minút od postupu, no napokon prehrali o gól (1:2) a s Európskou ligou sa rozlúčili.

Z trávnika schádzali so zmiešanými pocitmi. Na ihrisku nechali všetko, no ani to nestačilo. Niektorí sa dokonca neubránili slzám. Uvedomovali si, že postup do play-off bol blízko. „Do šatní sme prišli dolámaní a hlavy boli dole. Tréner sa nás po zápase snažil utešovať. Povedal, že to bol z našej strany parádny výkon. Zatlieskali nám aj diváci. Škoda, že sme nepridali bonbónik v podobe postupu. Určite sa nemáme za čo hanbiť a časom isto prídeme na to, čo sa nám podarilo,“ povedal tesne po zápase Tomáš Malec.

Rodák z Melčíc-Lieskového otvoril gólový účet dvojzápasu, keď ho perfektne našiel František Kubík a do siete škótskeho reprezentačného gólmana poslal gólovú vizitku. „Fero (Kubík) vie do ktorých priestorov mi má poslať loptu. Radosť z gólu bola neopísateľná. Ani som nevedel, kam mám utekať. Chalani sa na mňa zvalili. Bolo to fantastické, no gól by som vymenil za postup.“.

Konečné rozhodnutie prišlo až desať minút pred koncom zápasu. O postupový gól finalistu FA Cupu sa postarala dvojica striedajúcich hráčov Ince – Aluko. „Hull ukázal silu. Hrozili najmä z centrovaný lôpt. Miloš (Volešák) nás ale viackrát podržal. S prehrou sa musíme zmieriť. Za stavu 1:0 sme mali šance aj na druhý gól. Škoda toho, nevyšlo to,“ dodal Malec.

Plné tribúny štadióna zanechali na hráčoch dobrý dojem. O to viac, keď bolo počuť aj skupinku slovenských priaznivcov. „Na ihrisku sme cítili ich podporu. Ďakujeme, že merali cestu až sem. Bolo to úžasné. Veľkú zrelosť preukázali domáci fanúšikovia, ktorí nás po zápase vytlieskali,“ tešil sa Malec.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa