Aktuálne 2.9.2014

Kubík splnil európsku misiu a odišiel

„Je možné, že u nás zostane do konca prestupového obdobia. Môže to však trvať do konca jesene, ale aj dlhšie. Vždy záleží najmä na hráčovi, v akom svetle sa predstaví,“ povedal po príchode Františka Kubíka generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie napokon vydržal iba do záveru prestupového obdobia. Jeho ďalšie kroky mieria do majstrovského Slovana Bratislava, v ktorého drese sa predstaví nielen v domácej súťaži, ale aj v stretnutiach Európskej ligy.

„Na prestup Kubíka sme nemali vplyv. Tak ako sme po jeho príchode avizovali ide o vzájomnú výpomoc hráča a klubu pre zápasy v Európskej lige. Jeho manažér sa po dohode s hráčom rozhodol v závere prestupového obdobia pre zmenu a my ju musíme akceptovať. Tak ako každému z našich hráčov, ktorí niečo odovzdali tomuto klubu, mu prajeme pevné zdravie a veľa úspechov,“ uvádza sa v stanovisku klubu.

Príležitosť dostanú ďalší hráči, ktorých má tréner Martin Ševela k dispozícii. „Nerobíme z jeho odchodu tragédiu. Kubík má svoje kvality, ale tento klub vždy vedel odchádzajúcich hráčov nahradiť. Viac priestoru dostanú striedajúci chalani ako Mondek. Veríme, že po zranení sa dostane rýchlo do formy Jairo. Odchod Kubíka je výzvou pre ďalších. Myslím tým najmä Martina Vlčeka, ktorý aj na medzinárodnom dorasteneckom fóre ukázal, že môže byť čoskoro prekvapením súťaže,“ komentoval tréner Ševela.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus