Aktuálne 3.9.2014

Guba novou tvárou v kabíne, Volešák odišiel

V posledný augustový deň vypršalo prestupové obdobie smerom do Európy. O tri dni neskôr končí obdobie prestupov aj na Slovensku. Len pár hodín pred uzavretím brán nastali posledné dve zmeny v kabíne AS Trenčín.

Novou tvárou pod Čákovým hradom je krídelník Dávid Guba. Dvadsaťtriročný bývalý mládežnícky reprezentant prichádza na hosťovanie do konca jesene s opciou na prestup. Rodák z Humenného pôsobil doposiaľ v MŠK Žilina. Opačným smerom prestúpil brankár a doterajší kapitán AS Miloš Volešák.

„O Dávida Gubu sme mali záujem už v minulosti. Ešte nedávno patril medzi najzaujímavejších mladých slovenských krídelníkov. Jeho kariéra doteraz nemala úplne ideálny vývoj. Sme presvedčení, že v Trenčíne mu môžeme pomôcť, aby sa vrátil na správnu cestu a potvrdil svoj talent. Ide o pracovitého a pokorného hráča, čo dáva predpoklady, aby uspel,“ uvádza sa v stanovisku AS Trenčín.

„Klub sa s Milošom Volešákom dohodol pri poslednom predĺžení kontraktu, že v prípade zaujímavej ponuky je AS Trenčín ochotný uvoľniť ho. Deklarovali sme to aj vzájomnou dohodou medzi nami a hráčom. Volešák sa dnes rozhodol reflektovať na ponuku a prestúpiť do Žiliny. Bola to pre nás na ostatnú chvíľu nečakaná situácia, ale keďže v Trenčíne si stojíme za svojim slovom a Miloš prejavil eminentný záujem, náš klub našiel dohodu s MŠK,“ uvádza ďalej stanovisko klubu.

Ešte pred uplynulým víkendom nastala ešte jedna zmena v kabíne AS Trenčín. Na hosťovanie do konca jesene odišiel do druholigového AFC Nové Mesto nad Váhom Damián Bariš. Nováčikovi druhej najvyššej súťaže má pomôcť v náročných bojoch o zotrvanie v druhej lige.

Roman Hodál sa neobáva budúcnosti po Milošovi Volešákovi

„Milošovi držím palce a želám mu veľa šťastia,“ povedal tréner brankárov Roman Hodál a pokračoval: „Dnes máme pripravenú trojicu mladých gólmanov. Dlhodobo sme pracovali v pozícii dvojky s Igorom Šemrincom a ten dnes dostáva šancu. Navyše, máme tu mladých Adriána Chovan a Mateja Vozára, ktorí chytali aj za reprezentácie. Ak by Volešák zostal, veľká šanca by sa pre nich nerysovala. Ja osobne sa o nástupcov za Miloša neobávam. Verím našim mladým brankárom.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus