Aktuálne 5.9.2014

NAPÍSALI O NÁS v Denníku Šport

Vedúci futbalového oddelenia Peter Šurin priniesol v piatkovom vydaní Denníka Šport svoj pohľad na uplynulé dni v AS Trenčín. My vám jeho komentár pod názvom "Trenčiansky rozum v hrsti" prinášame.

Chce hrať vôbec Trenčín o titul?! Ak áno, s kým?! Dve otázky, ktoré v meste pod hradom Matúša Čáka znova zarezonovali po oznámení odchodu skúseného brankára Miloša Volešáka do Žiliny. Bola to rana do nádejí fanúšikov AS, ktorí sa radi pozerali na postupnosť umiestnení po návrate mužstva medzi slovenskú futbalovú elitu: 5. miesto, potom tretie, v uplynulej sezóne dokonca druhé. Našli sa aj takí, čo to vyslovili nahlas: Na rade je titul! A mužstvo, ktoré hrá už rok najkrajší futbal v našej najvyššej súťaži, naň podľa istých predpokladov nárok malo.

Ale byť majstrom, víťazom ligy, najlepším v krajine, znamená mať zvládnuté všetky predpoklady, nielen časť. Od momentu, kedy sa v klube AS sformovalo súčasné vedenie na čele s jeho majiteľom Holanďanom Tschenom La Lingom, je alfou a omegou klubovej stratégie rozum v hrsti.

Len čo si Holanďan na jednej strane a funkcionárska zložka na čele s generálnym manžérom Róbertom Rybníčkom na druhej ujasnili vzájomné vzťahy a kompetencie, ozrejmili systém personálnej politiky, trenčiansky futbal sa zomkol a vyrazil na cestu, ktorá vedie nahor. Krok po kroku, nie skokom.

Trenčín objavil pre slovenský futbal trénerský potenciál Guľu i Ševelu, našiel adekvátne miesto Vrabcovi, otvoril dvere do vysokých poschodí hráčom, ktorých kompletný menoslov by si vyžiadal pol novinovej strany, preto za všetkých len námatkovo vyberieme Godála, Kleščíka, Štefánika, Volešáka, Hlohovského, Lobotku, legionárov Baeza, Depetrisa, či Peltiera. A v intenciách klubovej filozofie vedia kompetetní odhadnúť správny moment, kedy sa čas spolupráce naplní. Futbalistu totiž nemožno v dnešnej dobe ujarmiť.

Niet pochýb o tom, že aj La Ling a aj Rybníček by chceli, aby Trenčín získal titul, ale nie za každú cenu. Nie za cenu straty vlastnej filozofie a zdravého rozumu. Ten káže zabezpečiť chod klubu, pokračovať vo výchove talentov, dať zas a zas priestor šikovnému poteru. Aj to je za odchodom Volešáka a tých ďalších z Trenčína.

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus