A-tím 17.9.2014

Sila Žiliny tkvie v tímovosti, myslí si Lobotka

Po nedohranom zápase v Banskej Bystrici prichádza na rad už 10. kolo Fortuna ligy. Šláger kola proti MŠK Žilina sa začína v stredu tradične o 17.30 h. Až do 4. októbra to bude posledné domáce vystúpenie zverencov trénera Martina Ševelu.

„Žilinčanov pokladám za veľmi silný tím. Budú hrať svoju hru s rukopisom trénera Guľu, ktorého všetci dobré poznáme. Nemôžeme im nechať priestor a musíme dať viac gólov ako súper. Bolo by fajn uhrať zápas na nulu, držať loptu čo najviac na kopačkách a udrieť,“ zamyslel sa pred zápasom Stanislav Lobotka.

„Šošoni“ v predchádzajúcom kole porazili majstrovský Slovan Bratislava rozdielom triedy a vyskočili na prvé miesto. „Majú skvelý káder a veľa mládežníckych reprezentantov. Nedá sa povedať, že by tam boli extra osobnosti, ktoré by vyčnievali. Základom ich úspechu je silný tím. V tímovosti je ukrytá sila Žiliny,“ pokračoval Lobotka.

Iba pred dvoma týždňami opustil káder AS kapitán Miloš Volešák. Po dvanástich rokoch zmenil dres a zamieril za Adriánom Guľom a Williamom do konkurenčnej Žiliny. „Toto sa v živote futbalistu stáva. Miloš odišiel a kabína to prijala ako fakt. Určite budeme cítiť, že stojí na opačnej strane ako sme zvyknutí, ale to pre nás nie je dôležité. Chceme ďalej vyhrávať,“ dodal mládežnícky reprezentant Slovenska. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus