A-tím 18.9.2014

Šemrinec tím v druhom polčase podržal, spoluhráči mu poďakovali

Zo dňa na deň sa z neho po odchode Miloša Volešáka stala brankárska jednotka. Bola to chvíľa, na ktorú Igor Šemrinec čakal viac ako štyri roky. Premiéru v pozícií hlavného gólmana si odbil v Banskej Bystrici. Tá však trvala iba štyridsaťpäť minút. Ozajstný krst ohňom zažil až v šlágri kola proti vedúcej Žiline (2:2).

„Zápas na Štiavničkách a ten stredajší sa nedajú vôbec porovnať. Na súboj proti Žiline som sa veľmi tešil. Prvý polčas z našej strany nebol taký, aký sme chceli. Po prestávke sme ukázali obrovskú túžbu po dobrom výsledku. Napriek oslabeniu sme stále mysleli minimálne na jeden bod. Hra mala spád, zdravú agresivitu a bojovnosť. Verím, že sa divákom páčila,“ povedal Šemrinec.

V zápase proti „šošonom“ inkasoval v prvom polčase dva góly. Najmä prvý ho veľmi mrzel, keďže loptu mal takmer na ruke. V druhej polovici stretnutia však svoj tím niekoľkokrát podržal, keď súper mohol zápas definitívne rozhodnúť. „Snažil som sa čo najlepšie koncentrovať, aby som už nedostal tretí gól. Po prestávke sa mi podarilo ukľudniť a ukázalo sa to aj na výkone. S druhopolčasovým prejavom celého tímu môžeme byť spokojní,“ pokračoval odchovanec Prievidze.

Na svoju šancu čakal od roku 2009 a napokon prišla. S dlhoročným kolegom Milošom Volešákom vytvorili perfektnú dvojičku, ktorá sa vzájomne podporovala. „Veril som, že raz to musí prísť. Mal som dosť času sa pripraviť po mentálnej stránke. Po Milošovom odchode nasledovala reprezentačná prestávka. Nebude jednoduché ho nahradiť, latku nastavil vysoko, ale nebojím sa tejto výzvy,“ dodal na záver Šemrinec. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus