A-tím 27.9.2014

Kľúčom k úspechu bude tímovosť a dôraz v súbojoch

​Fortuna liga pokračuje v rýchlom tempe ďalej. Na záver „anglického“ týždňa vycestujú zverenci trénera Martina Ševelu do Dunajskej Stredy. Dnešný zápas na juhu Slovenska má výkop o 19.00 h.

„Dunajskú Stredu vnímam ako bojovného protivníka. Hlavne na domácej pôde je veľmi silná. Chodí ich povzbudzovať veľa divákov, ktorí ženú domáci tím dopredu. Z tohto hľadiska očakávam dobrú atmosféru,“ zamyslel sa pred zápasom Peter Čögley.

Dunajská Streda oproti uplynulej sezóne výrazne obmenila káder a poškuľuje po oveľa vyšších priečkach, ako je záchrana v najvyššej súťaži. V domácom prostredí patrí medzi tímy, ktoré ešte neprehrali, no v celkovom súčte má na konte iba dva trojbodové zápisy. V tíme má viacero šikovných a nebezpečných futbalistov. „Je to skúsené mužstvo. Na každého z nich si musíme dávať pozor. Zaujímavou osobnosťou je Pavol Jurčo. Vie byť na hrote nepríjemný a je silovo dobre vybavený,“ pokračoval Čögley.

Štvorzápasová séria na ihriskách súperov sa v Dunajskej Strede prehupne do druhej polovice. V predchádzajúcich dvoch dueloch sme si odviezli všetky body a s podobnou túžbou tím cestuje aj teraz na Žitný ostrov. „Tradične sa od nás očakáva, že budeme technickejším tímom, no v prvom rade to bude o dôraze v súbojoch. O tímovej spolupráci. Bez toho sa naše mužstvo smerom k víťazstvám nepohne. Naša hra je podložená tímovosťou a srdcom,“ dodal bývalý mládežnícky reprezentant.

Po zápase na ihrisku majstrovského Slovana sme sa vrátili na prvú priečku. Kvalitné výsledky aj výkony z ostatných zápasov však treba potvrdiť aj v nasledujúcich zápasoch. „Nálada v kabíne je štandardne dobrá. Musíme zostať pokorní a rešpektovať silu súpera. Nemôžeme nastupovať ako majstri sveta s myšlienkou, že nám sa nemôže nič stať,“ dodal na záver rodák z Trenčianskej Turnej.

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus