A-tím 3.10.2014

Guba sa sústredil, Jairo má rád adrenalín

V uplynulom ročníku nastúpil na dvadsaťtri ligových zápasov, ale na prvý gólový zápis musel čakať až do posledného kola. V tejto sezóne si krídelník Dávid Guba pripísal svoj prvý presný zásah hneď v úvode druhej tretiny Fortuna ligy, keď skóroval do siete Banskej Bystrice.

Bývalý hráč Prešova a Žiliny ťažil z akcie Mosesa Simona, ktorý mu poslal gólový center po úniku po pravej strane. „Túto akciu máme nacvičenú z tréningov. Viem, kam mám ísť. Dostal som výbornú prihrávku, už bolo potrebné len sústrediť sa, aby som trafil bránku. Chvalabohu to vyšlo. Veľmi som sa tešil. Bola to odmena nielen za moju prácu, ale za prácu celého tímu. Som veľmi rád, že sme vyhrali,“ povedal Guba, ktorý bol aj pri góle Mosesa Simona. Nigérijskému mladíkovi vrátil gólovú prihrávku v úvode druhého polčasu.

Tretím strelcom zápasu bol brazílsky útočník Jairo. Hoci gólovú situáciu neriešil práve učebnicovo, podstatná bola lopta v sieti. „Ramón sa ma hneď pýtal, prečo som toľko s loptou dribloval. Riešenie situácie nebolo ideálne, ale podstatný je napokon gól. Skvelý brazílsky útočník Dadá Maravilha hovoril, že žiaden gól nie je škaredý. Zlé je len to, keď neskórujete,“ povedal Jairo.

Útočník AS mal ku gólu, čo povedať. „Vrátil som sa s loptou od zadnej čiary do lepšej pozície. Mohol som prihrať, ale videl som miesto na strelu. Po zápase som sa rozprával aj so Simonom, ktorého gólové zakončenie bolo taktiež trochu komplikované. Povedal mi, že je ľahké dávať ľahké góly. Asi obaja máme radi emócie a adrenalín,“ povedal so smiechom Jairo.

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

ASTV 11.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FC ViOn Zlaté...

A-tím 11.7.2024

A-tím | Gong odchádza spod Čákovho hradu

Hilary Gong opúšťa po roku AS Trenčín. Jeho kroky povedú do najvyššej poľskej Ekstraklasy, kde bude...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa