Aktuálne 10.10.2014

Na skúške obranca z Pobrežia Slonoviny

Na tréningoch prvého mužstva AS Trenčín sa počas reprezentačnej prestávky objavila nová tvár. S tímom Martina Ševelu sa pripravuje obranca Mohamed Koné z Pobrežia Slonoviny.

„Najlepšie sa cítim na pozícii stopéra. Hrával som však aj ako defenzívny stredopoliar a pravý obranca,“ predstavil sa dvadsaťročný futbalista vysoký takmer 190 cm.

Skúška v AS Trenčín nie je prvou európskou skúsenosťou mladíka z Pobrežia Slonoviny, ktoré dalo svetu hráčov ako sú Salomon Kalou, Gervinho, Yaya Touré, Bakari Koné alebo Didier Drogba. „Pred dvoma rokmi ma skúšali v Lyone, ale nedopadlo to dobre,“ prezradil Koné.

Z pobytu na Slovensku má po prvých dňoch veľmi dobré pocity. „Ako prvého som z hráčov stretol Jamesa (Lawrenca), ktorý mi na úvod pomohol. Po príchode na tréningy som sa ani trochu necítim ako niekto nový. Mužstvo ma veľmi dobre prijalo,“ dodal na záver mladý stopér.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 13.12.2025
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:30
NIKÉ LIGA, 19. kolo, 7.2.2026
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 30.12.2025

A-tím | Yakubu prestupuje do navyššej ukrajinskej súťaže

Ďalším hráčom, ktorý počas zimnej prestávky opúšťa AS Trenčín, je dvadsaťročný...

ASTV 27.12.2025

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša aj v sezóne 2025/2026 pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 26.12.2025

Origos Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov mesiaca november

Aj v sezóne 2025/2026 pokračujeme s klubovou anketou Origos Gól...

Aktuálne 19.12.2025

Rybníček | Musíme si upratať pred vlastným prahom, potom prídu výsledky

Jesenná časť nášho klubu by sa dala charakterizovať ako náročná. Po...

macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM