Aktuality - archiv 6.8.2008

Témou zasadania DK SFZ aj AS Trenčín

Kaspřákovi stop na tri zápasy, Godálovi na dva, Hlohovskému na jeden a Depetris je v riešení.

Jedným z najfrekventovanejšie skloňovaných klubov na štvrtkovom zasadaní disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) bol AS Trenčín. Jej členovia sa podrobne zaoberali troma červenými kartami hráčov AS v posledných dvoch dueloch, nešportovým správaním sa Davida Depetrisa ako i vhodenou dymovnicou na hraciu plochu počas zápasu s Podbrezovou.

Zápas na Interi dohralo iba deväť Trenčanov. Petr Kaspřák a Boris Godál opúšťali ihrisko po inkasovaných červených kartách predčasne. Komisia vedená JUDr. Štefanom Kridlom vymerala Kaspřákovi trest na tri súťažné stretnutia, Godál bude pauzovať o jeden zápas menej. Ďalším „červeným“ hriešnikom na pretrase bol Filip Hlohovský. Autor dvoch jesenných ligových gólov bude trénerovi Galádovi chýbať v najbližšom zápase proti Lučencu.

Zasadnutie sa venovalo aj ďalšiemu hráčovi AS. „Začali sme disciplinárne konanie aj voči Davidovi Depetrisovi za nešportové správanie po vystriedaní v dueli I. ligy v Bratislave s Interom,“ uviedol pre agentúru SITA šéf disciplinárky Štefan Kridla.

Komisia ďalej zhromažďuje materiály o „hrubom nešportovom správaní“ priaznivcov AS počas domáceho duelu s Podbrezovou. Bezprostredne po uvedenom zápase zaslal klub na DK SFZ dvojstranové stanovisko k nešťastnému incidentu, pri ktorom jeden z divákov vhodil na hraciu plochu dymovnicu. Klub v dokumente vyzdvihol vysokú kultúrnosť fanúšikov AS. Poukázal na slušné celozápasové povzbudzovanie ako aj na pútavú choreografiu v minulosti i teraz.

V stanovisku sa ďalej píše, že o to viac všetkých – vrátané mnohých fanúšikov – mrzí nešťastné vhodenie dymovnice na ihrisko. Klub na záver listu vyjadril presvedčenie, že podobné nepríjemnosti sa nebudú opakovať a že na riešenie správania sa fanúšikov AS Trenčín v budúcnosti na pôde DK SFZ nebude dôvod. Tomuto prípadu sa DK SFZ bude venovať aj na najbližšom sedení.

AS Trenčín je členom SFZ. Musí preto dodržiavať regule určené touto organizáciu. Stanovisko SFZ ako aj UEFA je v otázke používania pyrotechniky na štadiónoch jednoznačné – PYROTECHNIKA JE ZAKÁZANÁ. Obraciame sa preto na všetkých fanúšikov AS s prosbou, aby toto nariadenie rešpektovali.

Tešíme sa na najbližšie stretnutie už v sobotu o 18.00 hod. proti Lučencu. Vopred ďakujeme za vašu podporu a za nápadité a originálne povzbudzovanie.

Autor: astn
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio