Aktuality - archiv 7.8.2008

AS Trenčín navždy stratil svojho dlhoročného mediálneho pracovníka

Ferdinand Rybníček odišiel náhle a nečakane.

Futbalový klub AS Trenčín s hlbokým zármutkom oznamuje, že vo štvrtok 8. augusta v skorých ranných hodinách navždy opustil jeho rady klubový fotograf, mediálny pracovník, spoluautor Šport Arény a  klubového webu Ferdinand Rybníček. Vedúci tlačového strediska AS Trenčín odišiel nečakane vo veku nedožitých 65 rokov.

Fotoaparát zakaždým v pohotovosti, vo vrecku diktafón, pre istotu vždy pripravená veselá historka na preklenutie prípadnej napätej atmosféry. A samozrejme, odzbrojujúci úsmev. Takto na Vás, vážený pán kolega, vždy s úctou budeme spomínať. Koľkokrát ste v novinárskom stredisku čelili nahnevaným, neraz až rozzúreným, reakciám nespokojných trénerov? Vtipná a trefná vetička – akoby mimochodom – ale zakaždým uvoľnila stúpajúce napätie. Vami vedené pozápasové tlačové besedy sa vždy niesli v kultivovanom duchu. V tlačovom stredisku ste sa stali ikonou. Ťažko si v tejto chvíli dokážeme predstaviť, že Vás tam už viac nebudeme stretávať.

Koľkožekrát ste na futbalovom štadióne stlačili spúšť fotoaparátu? Vaše archívy by vedeli rozprávať... Portréty mládencov všetkých vekových kategórií, tímové fotografie, momentky zo zápasov ba dokonca i umelecké zábery. To všetko Vám ale bolo málo. Ako správny novinár ste chceli viac. Neváhali ste nasadnúť do balóna a z vtáčej perspektívy ste cvakali ostošesť. Cenné zábery. Aj z nich bude klubový archív AS Trenčín ešte dlhé roky čerpať.

Na záver si dovolíme ešte jednu maličkosť. Pre nás, mladších kolegov, bolo inšpirujúce, s akou vervou a nadšením ste sa púšťali do súboja s produktmi modernej doby. Počítač a internet ste považovali za rovnakú samozrejmosť akože tráva je zelená a v oceánoch je slaná voda. Nebáli ste sa nových technológií ani komplikovaných grafických programov. Všetko ste zvládali s precíznym prehľadom.

VÁŽENÝ PÁN KOLEGA, budete nám chýbať. Vieme, že nie iba nám. Počas Vašej celoživotnej aktívnej žurnalistickej kariéry ste zanechali hlbokú stopu aj v regionálnej televízii v Trenčianskych Tepliciach, v denníku Sme, v Slovenskom rozhlase a mnohých ďalších celoplošných médiách. Nezabudnú na Vás ani spolupracovníci z hudobnej brandže. Najviac ale budete chýbať svojim blízkym priateľom a samozrejme – Vašej vždy milovanej a neprestajne milujúcej rodine.

S úctou a hlbokým smútkom futbalový klub AS Trenčín


Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
3:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 29. kolo, 1.5.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.5.2021

Ramón | Musíme hrať ako minulý týždeň

V ôsmom fortunaligovom kole skupiny o titul sa naši hráči predstavia v im dobre známom prostredí na...

A-tím 7.5.2021

A-tím | Madu podpísal dvojročný kontrakt

Nigérijský obranca Kingsley Madu bude obliekať dres AS Trenčín aj počas nasledujúcich sezón....

Marketing 7.5.2021

Marketing | AS Trenčín a Coffee Sheep sa opäť spojili

Futbalový klub AS Trenčín a spoločnosť Coffee Sheep nadväzujú na doterajšiu úspešnú...

ASTV 3.5.2021

Kadák | Verím, že takto budeme pokračovať

Po neúspešnom zápase na ihrisku trnavského Spartaka len stroho skonštatoval, že túto prehru berie...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa