A-tím 30.10.2014

Mondek verí, že napriek chladu ľudia prídu

V piatok pred televíznymi kamerami čaká na zverencov trénera Martina Ševelu predposledný domáci zápas v jesennej časti. O 18.30 privítajú predposledný Ružomberok.
Tím spod Čebraťa prešiel pred sezónou výrazným omladením a obmenou kádra. Najvýraznejšou hviezdou Ružomberka sa stal Adam Zreľák, ktorý svoje kvality predvádzal aj v reprezentácií do 21 rokov. V ligovej súťaži sa však zverenci trénera Ladislava Šimča trápia a momentálne sú predposledný. „Nebude to pre nás jednoduchý zápas. Súper nepredá kožu lacno a budeme si musieť víťazstvo poctivo vybojovať. Túžime vyhrať a udržať sa na prvej priečke. Verím, že príde veľa fanúšikov, aj keď bude chladno,“ povedal pred zápasom Karol Mondek.

Spoločne so svojimi spoluhráčmi iný ako víťazný koniec zápasu do úvahy neberie. „Hostia budú od začiatku bojovne naladení so snahou hrať zo zabezpečenej obrany. Musíme byť dôrazní v súbojoch a hrať našu kombinačnú hru, aby lopta rýchlo rotovala medzi hráčmi. Ak k tomu pridáme aj efektivitu, úspech sa dostaví,“ pokračoval Mondek.

Napriek tomu, že sa Ružomberok nachádza v spodných vodách ligovej tabuľky, podceniť ho, by sa nemuselo vyplatiť. „Majú mladé mužstvo. Sú dobre organizovaní a nebezpeční v rýchlych protiútokoch. My sa však vždy pozeráme na seba a nie na súpera. Snažíme sa im natlačiť náš štýl hry,“ dodal.

V predchádzajúcom kole na domácej pôde Ružomberok ťahal za kratší koniec povrazu so Slovanom (1:2). „V závere zápasu mohli vyrovnať, ale v stopercentnej šanci zaváhali. Pre tímy zo spodu tabuľky je líder veľkou motiváciou. Zápas si musíme spraviť tak, aby sme boli spokojní a vyhrali sme,“ zakončil rozhovor rodák z Blatnice. 
Autor: mj
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

ASTV 11.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FC ViOn Zlaté...

A-tím 11.7.2024

A-tím | Gong odchádza spod Čákovho hradu

Hilary Gong opúšťa po roku AS Trenčín. Jeho kroky povedú do najvyššej poľskej Ekstraklasy, kde bude...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa