A-tím 1.11.2014

Holúbek si na niečo podobné nepamätá

Dráma ako na doskách Slovenského národného divadla. Zápletku, ktorú ponúkla piatková predohrávka 16. kola Fortuna liga proti Ružomberku, málokto čakal. Fanúšikovia si však v uzimenom počasí prišli na svoje. Zápas vygradovala až do veľkého finále. O víťazstve AS sa rozhodlo v samom závere zápasu.

Zverenci trénera Martina Ševelu takmer celý zápas ťahali za kratší koniec povrazu. Predposledný tím tabuľky nám narobil viac problémov, ako by sa pred úvodným hvizdom očakávalo. Pár minút pred koncom zápasu sa zdalo, že zostaneme bez bodu. „Už sme neraz ukázali, že vieme zvládať napínavé závery zápasov. Vrátili sme sa do hry vyrovnávajúcim gólom na 3:3. V závere sa ku nám priklonilo šťastie,“ povedal po záverečnom hvizde Dávid Guba.

Práve on rozjasal štadión pod hradom Matúša Čáka po tretíkrát a vlial do žíl nádej zvrat v zápase. Jeho center z pravej strany napokon skončil v sieti. „Bol v tom aj kus šťastie. Pôvodne som chcel poslať loptu do šestnástky. Skončilo to však lepšie ako som čakal,“ pokračoval s úsmevom Guba.

Počas celého zápasu sme iba doťahovali náskok súpera. Silný kolektív okolo kapitána Petra Kleščíka vždy dokázal odpovedať na góly Ružomberčanov. „Celý zápas sme verili v úspešný výsledok. Už veľakrát sa nám podarilo streliť góly v závere. Otočiť zápas za dve minúty je však prvýkrát,“ zamýšľal sa Jakub Holúbek a dodal: „Nebolo to jednoduché. Je náročné na psychiku neustále doťahovať jednogólové manko. Vyrovnali sme a následne dostali hlúpe góly. Aj vzhľadom na to má toto víťazstvo príjemnejšiu príchuť.“

S vypätím všetkých síl sa nám podarilo potvrdiť prvé miesto. Vidina titulu jesenného majstra je tak opäť o krôčik bližšie. „Pre nás všetkých je to príjemná predstava. Verím v to, že sa nám podarí zotrvať na vedúcej pozícií pred prenasledovateľmi,“ dodal na záver 23-ročný stredopoliar.


Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 29.5.2024

A-tím | Húdok s novým dvojročným kontraktom

Ďalším odchovancom našej This is my sen Academy, ktorý spojil svoju budúcnosť s AS Trenčín sa...

Hviezdy deťom 28.5.2024

Hviezdy deťom | 16. ročník podujatia s návratom na Štadión Sihoť

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku "Hviezdy deťom"...

ASTV 28.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce...

Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa