A-tím 1.11.2014

Holúbek si na niečo podobné nepamätá

Dráma ako na doskách Slovenského národného divadla. Zápletku, ktorú ponúkla piatková predohrávka 16. kola Fortuna liga proti Ružomberku, málokto čakal. Fanúšikovia si však v uzimenom počasí prišli na svoje. Zápas vygradovala až do veľkého finále. O víťazstve AS sa rozhodlo v samom závere zápasu.

Zverenci trénera Martina Ševelu takmer celý zápas ťahali za kratší koniec povrazu. Predposledný tím tabuľky nám narobil viac problémov, ako by sa pred úvodným hvizdom očakávalo. Pár minút pred koncom zápasu sa zdalo, že zostaneme bez bodu. „Už sme neraz ukázali, že vieme zvládať napínavé závery zápasov. Vrátili sme sa do hry vyrovnávajúcim gólom na 3:3. V závere sa ku nám priklonilo šťastie,“ povedal po záverečnom hvizde Dávid Guba.

Práve on rozjasal štadión pod hradom Matúša Čáka po tretíkrát a vlial do žíl nádej zvrat v zápase. Jeho center z pravej strany napokon skončil v sieti. „Bol v tom aj kus šťastie. Pôvodne som chcel poslať loptu do šestnástky. Skončilo to však lepšie ako som čakal,“ pokračoval s úsmevom Guba.

Počas celého zápasu sme iba doťahovali náskok súpera. Silný kolektív okolo kapitána Petra Kleščíka vždy dokázal odpovedať na góly Ružomberčanov. „Celý zápas sme verili v úspešný výsledok. Už veľakrát sa nám podarilo streliť góly v závere. Otočiť zápas za dve minúty je však prvýkrát,“ zamýšľal sa Jakub Holúbek a dodal: „Nebolo to jednoduché. Je náročné na psychiku neustále doťahovať jednogólové manko. Vyrovnali sme a následne dostali hlúpe góly. Aj vzhľadom na to má toto víťazstvo príjemnejšiu príchuť.“

S vypätím všetkých síl sa nám podarilo potvrdiť prvé miesto. Vidina titulu jesenného majstra je tak opäť o krôčik bližšie. „Pre nás všetkých je to príjemná predstava. Verím v to, že sa nám podarí zotrvať na vedúcej pozícií pred prenasledovateľmi,“ dodal na záver 23-ročný stredopoliar.


Autor: mj
Rozpis zápasov
0:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
14:30
Slovnaft Cup, 4. kolo, 27.10.2021
TJD Príbelce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.10.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 23.10.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

A-tím 23.10.2021

FL | Zaslúžené víťazstvo po góle v poslednej minúte

Zverenci trénera Petra Hlinku zastavili sériu štyroch zápasov bez plného bodového zisku....

ASTV 22.10.2021

Gaži | Čaká nás veľmi skúsený súper

Tím Petra Hlinku začne druhú polovicu základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže na ihrisku...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa