A-tím 7.11.2014

Bero chce zodpovedný a stopercentný výkon

Už sedemnástky jesenný ligový zápas odohrajú zverenci trénera Martina Ševelu na východe Slovenska. Súboj v Košiciach je na programe v sobotu s výkopom o 13.30 h. „Čaká nás veľmi silný súper. Košičania sú nebezpeční najmä v domácom prostredí. Určite nás nečaká niečo ľahké. Kvalita je ale na našej strane. Cestujeme s cieľom vyhrať,“ povedal pred zápasom Matúš Bero.

Najvýchodnejší účastník Fortuna ligy sa nachádza na desiatej priečke. Najmä zo začiatku sezóny sa mu príliš nedarilo. Práve preto patrí v domácom prostredí patrí medzi tie horšie tímy. „Napriek nelichotivej pozícií sú nebezpeční. Najmä v tom, že vedia byť nevyspytateľní. Musíme sa poctivo pripraviť na všetko,“ pokračoval zamyslene Bero.

V tíme košického trénera Radeka Látala sa nachádza druhý najlepší ligový strelec Nermin Haskič, ktorý má na svojom konte šesť presných zásahov. Nebezpečenstvo hrozí aj od Jána Nováka. „Sústredíme sa hlavne sami na seba. Súpera vnímame ako celok, nie ako individuality. Chceme hrať kombinačne s dlhým držaním lopty. Musíme byť zodpovední a odviesť stopercentný výkon,“ zdôraznil rodák zo Zamaroviec.

V poslednom zápase najvyššej domácej súťaže sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav v priebehu dvoch minút, aby napokon body proti Ružomberku zostali doma. „Síce sme vyhrali, ale spokojnosť s predvedenou hrou by nebola na mieste. Štyri strelené góly potešia, ale inkasovať tri je priveľa. Samozrejme, každé víťazstvo si nesmierne vážime, pretože pocit z výhry je nenahraditeľný,“ dodal na záver mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

ASTV 19.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Vion Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC ViOn Zlaté...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa