A-tím 22.11.2014

Čögley túži po dominantnom víťazstve

V poslednom domácom zápase na jeseň privítajú zverenci trénera Martina Ševelu nebezpečnú Senicu. V šlágri kola medzi druhým a tretím tímom fortunaligovej tabuľky možno očakávať zaujímavý duel, ktorý má výkop dnes o 17.30 h.

„Záhoráci majú dobré mužstvo, ktoré má svoju kvalitu. V ich strede je viacero hráčov, čo vedia na seba zobrať zodpovednosť a rozhodnúť o výsledku. Rozdiel medzi nami je iba päť bodov, čo svedčí o ich kvalite,“ zamyslel sa pred zápasom Peter Čögley.

Seničania podobne ako aj počas uplynulých sezón patria k najvážnejším ašpirantom na postup do kvalifikačných kôl európskych pohárov. Na svojom konte majú iba dve prehry a sú našim tabuľkovým susedom. Ich najlepším strelcom je najlepší strelec ligy Jan Kalabiška, no za najvýraznejšie osobnosti sa považujú Juraj Piroska a Tomáš Kóňa. „Sú to nosní hráči. Cez nich ide väčšina senických útočných akcií. Dobre im momentálne sekunduje Kalabiška, ktorý chytil skvelú formu, ale v tíme je viacero zaujímavých hráčov. Pozor si musíme dať na každého z nich,“ pokračoval rodák z Trenčianskej Turnej.

Po rozpačitých výkonoch z predchádzajúcich kôl si mužstvo napravilo chuť v Slovnaft Cupe. Na výkony z národného pohára by rado nadviazalo aj v záverečných dvoch kolách. „V pohári sme predviedli zdravo agresívny výkon. Jeseň sa už končí a podobne by sme sa radi prezentovali aj v zostávajúcich zápasoch. Ak pridáme aj trpezlivosť a tímovosť, po zápase sa budeme radovať,“ dodal Čögley.

V poslednom jesennom zápase tak čaká na divákov futbalová lahôdka, keďže sa očakáva kvalitný futbal z oboch strán. „Cieľ je jasný. Chceme vyhrať dominantným spôsobom. Naši fanúšikovia si takýto darček zaslúži,“ povedal na záver odhodlane niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 11.12.2023

Gajdoš | Červená karta nám viac uškodila ako pomohla

Náš tím si z Dunajskej Stredy odniesol bod po bezgólovej remíze. V ôsmom zápase v rade...

A-tím 10.12.2023

Niké liga | Cenný bod zo Žitného ostrova, škoda nevyužitej presilovky

Zverenci trénera Iliju Stolicu zaznamenali v zápase 17. kola Niké ligy...

ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco