A-tím 23.11.2014

Čas na stres nebol, nominácia bola hodinu pred zápasom, povedal Skovajsa

V poslednom domácom zápase jesennej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy sme zdolali FK Senici 3:1 (2:1). Mužstvo trénera Martina Ševelu predviedlo skvelý výkon a takmer tri tisícky fanúšikov na Sihoti bavilo od prvej do poslednej minúty. V strede obrany sa po prvý raz predstavil stále iba dvadsaťročný Lukáš Skovajsa, ktorý prvýkrát odohral celé stretnutie.

Vplyvom trestov pre Ramóna a kapitána Petra Kleščíka sa nám rozpadla stabilná stopérska dvojica. Ukázalo sa ale, že kvalita je v kabíne na každom poste. Ktorýkoľvek hráč v nej je stopercentne pripravený zastúpiť svojho kolegu. Pre Lukáša Skovajsu mal šláger Fortuna ligy špeciálnu príchuť, pretože prvýkrát nastúpil od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu a na trávniku pobudol až do konečného hvizdu. „Cítil som sa veľmi dobre. Spoluhráči ma počas zápasu podporovali. To mi veľmi pomohlo,“ povedal po zápase spokojný mladík.

O tom, že bude súčasťou základnej zostavy sa dozvedel iba hodinu pred zápasom. Ako poznamenal, je pre neho jednoduchšie dozvedieť sa o nominácií tesne pred výkopom. „Na každý zápas sa pripravujem rovnako, aby som bol schopný kedykoľvek nastúpiť. Je jedno, či to bude od prvej minúty, alebo na záverečné sekundy. Čas na stres nebol. Naopak, práveže som sa veľmi tešil. Vzhľadom na to, že dvaja spoluhráči stáli pre kartové tresty, v kútiku duše som dúfal, že pôjdem na ihrisko od začiatku,“ pokračoval odchovanec AS.

Majster Slovenska so starším dorastom sa tak postavil proti najlepšiemu strelcovi ligy Janovi Kalabiškovi a proti jednému z najefektívnejších kanonierov ostatných sezón Jurajovi Piroskovi. „Sú to kvalitní hráči. Ukázali svetlé momenty, ale pravdou zostáva, že sme toho Seničanom smerom dopredu veľa nedovolili. Dobrú prácu odvádzali chalani v stredovej formácií. My vzadu sme už potom veľa práce nemali,“ dodal na záver dvadsaťročný zadák.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
14:30
Slovnaft Cup, 4. kolo, 27.10.2021
TJD Príbelce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.10.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 23.10.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

A-tím 23.10.2021

FL | Zaslúžené víťazstvo po góle v poslednej minúte

Zverenci trénera Petra Hlinku zastavili sériu štyroch zápasov bez plného bodového zisku....

ASTV 22.10.2021

Gaži | Čaká nás veľmi skúsený súper

Tím Petra Hlinku začne druhú polovicu základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže na ihrisku...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa