Aktuálne 25.11.2014

Čögley prvýkrát kapitánom, po zápase vrátil pásku Kleščíkovi

Sobotňajší víťazný zápas proti FK Senica (3:1) bol špecifický dvoma premiérami. Kompletných deväťdesiat minút odohral po prvý raz v lige stopér Lukáš Skovajsa a kapitánsku pásku mal vôbec prvýkrát skúsený krajný obranca Peter Čögley.

Kapitán mužstva Peter Kleščík dostal v Košiciach piatu žltú kartu, čo pre neho znamenalo stop na najbližší duel. Preto kormidelník Martin Ševela musel nájsť hráča, ktorý ho zastúpi. „V stredu si ma zavolal do kancelárie a opýtal sa ma, či som ochotný zobrať na seba túto zodpovednosť. Samozrejme, odpovedal som kladne,“ povedal Peter Čögley.

Hoci rodák z Trenčianskej Turnej vo svojej kariére figuroval v zápise ako kapitán, v súťažnom zápase to bolo po prvý raz. „Bolo to iné. Cítil som nervozitu, ale nebolo to nič hrozné.“

Súboj proti Senici zvládlo celé mužstvo na výbornú. Atraktívny futbal zo strany AS sa aj divákom páčil. Hráči sa s domácim prostredím na jeseň rozlúčili k spokojnosti všetkých. „Na ihrisku som sa cítil dobre. Spoluhráči ma podržali a spoločne sme vyhrali aj tento zápase. Išlo v ňom o veľa. Ako kapitán som mal riešiť s rozhodcom sporné situácie, no vďaka výbornému výkonu celého tímu ich nebolo veľa,“ chválil spoluhráčov 26-ročný obranca.

V zápase záverečného jesenného kola na kopaniciach proti Myjave už bude pôvodný kapitán Peter Kleščík opäť k dispozícií. „Hneď po skončení posledného domáceho stretnutia som mu dal na ruku pásku a poďakoval sa,“ dodal niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 13.6.2024

A-tím | Sláviček ostáva i naďalej pod Čákovým hradom

Odchovanec našej This is my sen Academy a brankár nášho A-tímu Matúš Sláviček ostáva...

ASTV 12.6.2024

ASTV | Zostrih z finálového zápasu československého pohára

ASTV vám prináša zostrih z finálového zápasu Československého pohára proti AC...

Aktuálne 8.6.2024

Klub | Generálny manažér Rybníček o výmene trávnika

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť odštartoval v priebehu tohto týždňa. Počas...

ASTV 5.6.2024

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa