A-tím 29.11.2014

Lobotka sa chce s jeseňou rozlúčiť víťazne

Na posledný jesenný zápas vycestujú zverenci trénera Martina Ševelu na Myjavu. Stretnutie proti štvrtému tímu fortunaligovej tabuľky má výkop o 16.00 h.

Myjavčania zažili zaujímavú jesennú časť, keď prvý domáci zápas odohrali až v závere augusta proti Slovanu Bratislava. Následne nastúpili na sedem zápasov na domácej pôde po sebe. Dôvodom bol výsev a starostlivosť o nový trávnik, ktorý v súčasnosti patrí medzi najkrajšie na Slovensku.

„Kopaničiarov považujem za ťažkého súpera. Svoju silu vedia preukázať najmä na domácom štadióne. Majú výborný trávnik, čo by nám malo vyhovovať. Pred vlastnými fanúšikmi sa neboja hrať otvorený futbal,“ zamyslel sa pred odchodom Stanislav Lobotka.

Heslom momentálne štvrtého tímu tabuľky je „Sme jeden tím“, čo potvrdzuje, že v kabíne nie sú žiadne veľké hviezdy. Jednoliaty kolektív však vie ťahať za jednu stranu povrazu. „Nemajú takú osobnosť ako je v Trnave napríklad Jendrišek. V ich strede sa ale nachádza viacero kvalitných futbalistov. Snažia sa hrať tímovo, podobne ako my. V tom je sila Spartaka,“ pokračoval rodák z Veľkej Hradnej.

V poslednom domácom zápase proti Senici sme podali zodpovedný a aj pohľadný výkon pre oko diváka. V podobnom duchu by sa tím chcel prezentovať aj na kopaniciach, kde očakáva výraznú podporu fanúšikov. „Musíme byť trpezliví, čo najviac držať loptu. Keď prídu šance, treba ich využiť. Navyše, vzadu hrať zodpovedne a na nulu,“ dodal čerstvo dvadsaťročný defenzívny stredopoliar.

Jesenná časť sa dnešným večerom skončí a kabína nerozmýšľa nad iným, ako víťazným záverom prvej časti sezóny. „Máme zmiešané pocity. Všetci by sme chceli hrať ďalej. Zápas si tak budeme užívať ako každý iný. S úspešnou jeseňou sa chceme rozlúčiť víťazstvom,“ dodal na záver Lobotka.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok