A-tím 29.11.2014

Lobotka sa chce s jeseňou rozlúčiť víťazne

Na posledný jesenný zápas vycestujú zverenci trénera Martina Ševelu na Myjavu. Stretnutie proti štvrtému tímu fortunaligovej tabuľky má výkop o 16.00 h.

Myjavčania zažili zaujímavú jesennú časť, keď prvý domáci zápas odohrali až v závere augusta proti Slovanu Bratislava. Následne nastúpili na sedem zápasov na domácej pôde po sebe. Dôvodom bol výsev a starostlivosť o nový trávnik, ktorý v súčasnosti patrí medzi najkrajšie na Slovensku.

„Kopaničiarov považujem za ťažkého súpera. Svoju silu vedia preukázať najmä na domácom štadióne. Majú výborný trávnik, čo by nám malo vyhovovať. Pred vlastnými fanúšikmi sa neboja hrať otvorený futbal,“ zamyslel sa pred odchodom Stanislav Lobotka.

Heslom momentálne štvrtého tímu tabuľky je „Sme jeden tím“, čo potvrdzuje, že v kabíne nie sú žiadne veľké hviezdy. Jednoliaty kolektív však vie ťahať za jednu stranu povrazu. „Nemajú takú osobnosť ako je v Trnave napríklad Jendrišek. V ich strede sa ale nachádza viacero kvalitných futbalistov. Snažia sa hrať tímovo, podobne ako my. V tom je sila Spartaka,“ pokračoval rodák z Veľkej Hradnej.

V poslednom domácom zápase proti Senici sme podali zodpovedný a aj pohľadný výkon pre oko diváka. V podobnom duchu by sa tím chcel prezentovať aj na kopaniciach, kde očakáva výraznú podporu fanúšikov. „Musíme byť trpezliví, čo najviac držať loptu. Keď prídu šance, treba ich využiť. Navyše, vzadu hrať zodpovedne a na nulu,“ dodal čerstvo dvadsaťročný defenzívny stredopoliar.

Jesenná časť sa dnešným večerom skončí a kabína nerozmýšľa nad iným, ako víťazným záverom prvej časti sezóny. „Máme zmiešané pocity. Všetci by sme chceli hrať ďalej. Zápas si tak budeme užívať ako každý iný. S úspešnou jeseňou sa chceme rozlúčiť víťazstvom,“ dodal na záver Lobotka.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.4.2024

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Nicolas Nižňanský

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Nicolas Nižňanský z...

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa