Aktuality - archiv 19.8.2008

Hlohovský pripravil gól, Gergel má za sebou premiéru

Filip Hlohovský a Roman Gergel dúfajú, že výkony v klube im orvoria dvere do reprezentačnej dvadsaťjednotky.

Iba nedávno boli neoddeliteľnou „dvojičkou“ v mládežníckych tímoch AS Trenčín. Dnes sa pomaly presadzujú v prvom mužstve a postupom času cítiť ich prínos. Filip Hlohovský a Roman Gergel majú po utorku za sebou už aj spoločnú premiéru v reprezentačnej dvadsaťjednotke. Obaja sa predstavili v utorkovom prípravnom stretnutí proti rovesníkom z Francúzska. Pokiaľ Hlohovský sa pri cennej remíze 2:2 (1:2) už pomaly udomácňoval v reprezentačnej rezerve, Gergel zažil premiéru.

„Bolo to celkom iné ako v lige. Francúzi sú behavým mužstvom a preto to bolo dosť náročné na kondičku. Herne aj výsledkovo to však dopadlo celkom dobre,“ povedal Hlohovský. Trenčiansky krídelník sa predstavil v prvom polčase a bol na začiatku akcie pri otváracom góle zápasu. „Nikdy nie som spokojný. Vždy sa dá urobiť niečo navyše,“ komentoval svoj výkon "Hloho".

Prvý zápas v mužstve do 21 rokov, ktoré je bránou do prvého tímu Slovenska, absolvoval stredopoliar Roman Gergel. „Som rád, že prišla táto príležitosť. Dúfam, že postupom času sa dostanem do základu a budem pravidelne hrávať. V porovnaní s mladšími výbermi to je celkom iné. Predtým boli v nominácii zväčša moji rovesníci, teraz sú v našom tíme aj u súperov aj o dva roky starší hráči. Hrá sa rýchlejšie a dynamickejšie,“ komentoval Gergel, ktorý odohral záverečných desať minút: „Nebolo ľahké naskočiť do rozbehnutého zápasu. Dostal som sa do dvoch súbojov, kde som obstál, ale raz po mojej chybe pred šestnástkou súper pohrozil. Našťastie to dopadlo dobre.“

Tréner Jozef Barmoš tesne pred koncom rozohranej kvalifikácie dáva dokopy nové mužstvo a príležitosť dostáva viacero mladých futbalistov. „Dúfam, že si nájdem miesto v zostave. Pomôcť mi môžu iba výkony v klube. Stavia sa nové, mladé mužstvo. Mohlo by to priniesť svoje ovocie,“ komentoval Hlohovský. „Myslím si, že sme na dobrej ceste. Francúzsko patrí k špičkovým tímom. Ak budeme takto pokračovať, malo by sa to iba zlepšovať,“ dodal na záver Gergel.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
3:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 29. kolo, 1.5.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.5.2021

Ramón | Musíme hrať ako minulý týždeň

V ôsmom fortunaligovom kole skupiny o titul sa naši hráči predstavia v im dobre známom prostredí na...

A-tím 7.5.2021

A-tím | Madu podpísal dvojročný kontrakt

Nigérijský obranca Kingsley Madu bude obliekať dres AS Trenčín aj počas nasledujúcich sezón....

Marketing 7.5.2021

Marketing | AS Trenčín a Coffee Sheep sa opäť spojili

Futbalový klub AS Trenčín a spoločnosť Coffee Sheep nadväzujú na doterajšiu úspešnú...

ASTV 3.5.2021

Kadák | Verím, že takto budeme pokračovať

Po neúspešnom zápase na ihrisku trnavského Spartaka len stroho skonštatoval, že túto prehru berie...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa