Aktuálne 7.1.2015

Simon nasleduje Hajradinoviča, odchádza do KAA Gent

Mládežnícky reprezentant Nigérie a hviezda Fortuna ligy Moses Simon opúšťa AS Trenčín. Už len úspešné absolvovanie lekárskych testov stojí v ceste uzavretiu jeho prestupu do belgického KAA Gent, kde má pripravenú zmluvu na tri a pol roka. Smeruje tak do klubu, kam počas zimnej prestávky prestúpil aj Haris Hajradinovič.

„Záujem o prestup Mosesa Simona je dlhodobý. Všetci vieme, že ide o výnimočný talent, ktorý hrával za náš klub. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo podieľať na jeho raste a uvedení na európsku futbalovú scénu. Aj takouto cestou rastie krok za krokom nielen náš kredit a meno v európskom futbale, ale aj povedomie o najvyššej slovenskej súťaži“ povedal na úvod generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Hoci už počas leta bol o služby mladého Nigérijčana eminentný záujem, ten zostal ešte pol roka na Sihoti, a svojou hrou tešil nielen fanúšikov AS Trenčín.

„Pre rast hráča a samozrejme pre náš klub, sme hľadali najlepšie ekonomické riešenie nielen teraz, ale aj do budúcna. Sme radi, že vďaka Hajradinovičovi a Simonovi sa nám podarilo nadviazať veľmi úzky kontakt s ďalších zaujímavým európskym futbalovým partnerom,“ skonštatoval výkonný šéf AS a na záver dodal: „Veríme, že pre Simona je tento klub veľmi dobrý medzi stupeň. Má výkonnostne na to, aby Gent nebol jeho poslednou stanicou. Náš klub ma totiž z ekonomického hľadiska nastavený zaujímavý model, ktorý v prípade jeho ďalšieho prestupu prinesie pre klub ďalší profit.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa