Aktuálne 15.1.2015

Niekedy sa zadarí skôr, inokedy musíme čakať, povedal Bero

Prvý zápas zimnej prípravy proti Skalici (4:1) sa vydaril. Do duelu zasiahli takmer dve desiatky futbalistov a viacerí z nich zaujali nielen fanúšikov, ale potešili aj realizačný tím. Jedným z nich bol aj stredopoliar Matúš Bero.

„Bol to iba prvý zápas a mohli sme vidieť, že sme ešte neoťukaní. V súčasnosti je to viac o sile a kondičke ako o technike. Postupne sme sa však dostávali k našej tradičnej hre,“ povedal po zápase jeden z najmladších členov kabíny a pokračoval: „Skaličania boli prijateľným súperom na úvod zimnej prípravy. Aj druholigista má svoju kvalitu. Hrali dobrí futbal, hoci v určitých fázach boli až príliš zavretí na vlastnej polovici. To sú však aj mnohé tímy z najvyššej súťaže.“

Aktivita bola počas celého zápasu na našich kopačkách. Po prvom góle Karola Mondeka hostia prakticky ihneď vyrovnali. Následne sme si síce vytvorili tlak, no ten dlho neprinášal strely v sieti súpera. „V našom podaní je to často o trpezlivosti. Niekedy sa zadarí skôr, inokedy musíme čakať až do deväťdesiatej minúty. Sme iba na začiatku. Máme pred sebou veľa práce a ciele, ktoré chceme naplniť. Chceme byť predsa najlepší,“ pokračoval rodák zo Zamaroviec.

Matúš Bero do zápasu zasiahol v druhom polčase, keď bol jedným zo siedmich striedajúcich hráčov. Strelil vedúci gól a pripísal si aj asistenciu. „Najskôr som si nabehol na Rundičovu perfektnú prihrávku. Podarilo sa mi presadiť kľučkou. Nebola to jednoduchá situácia. Lopta už bola takmer za čiarou. Jednoducho som zavrel oči a od brvna to šlo za bránkovú čiaru,“ opísal gólovú situáciu.

Prsty mal aj v treťom góle. Z tribúny sa zdalo, že pri nájazde mohol voliť prihrávku na lepšie postaveného Jamesa Lawrencea. Napokon sa rozhodol zakončiť sám a odrazenú lopta dorazil do siete anglický obranca. „Možno to tak vyzeralo, ale nedalo sa. Obranca výborne uzatváral priestor. Musel som zakončiť sám,“ zakončil rozhovor Bero.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zýznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko (11.00 h).

A-tím 23.6.2022

A-tím | Kvarteto opôr predĺžilo zmluvy

Kvarteto opôr predĺžilo kontrakt s AS Trenčín. Jedná sa o Philipa Azanga, Filipa Bainoviča, Njegoša...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel