Aktuálne 18.1.2015

Ševela nešetril po Sigme kritikou

Prípravný zápas proti Sigme Olomouc ukázal dve tváre AS Trenčín. S tou prívetivou bol tréner Martin Ševela samozrejme spokojný. Pred sústredením v českom Nymburku a zápasmi proti špičke Synot ligy mal však k hre svojich zverencov aj viaceré pripomienky.

„Bola to pre nás veľmi dobrá previerka. Vedeli sme, že príde kvalitné mužstvo. Hoci dnes je Olomouc len v druhej lige, patrí do najvyššej súťaže a určite sa tam skoro vráti,“ povedal na úvod šéf realizačného tímu.

S prvým polčasom bol tréner Ševela spokojný. Rovnako vstup do druhej časti hry spĺňal jeho nároky na túto fázu zimnej prípravy. „Podarilo sa nám dať dva góly a ďalšie šance sme nevyužili. Treba jedným dychom dodať, že aj súper mal na svojich kopačkách gólové príležitosti. Súper predviedol kvalitu, ktorá nás dokázala preveriť. Ukázal nám, čo treba zlepšovať.“

Tréner Ševela smeroval hlavnú časť kritiky k hráčom, ktorí prišli na ihrisko v priebehu druhého polčasu. Samozrejme, netýkala sa iba ich. „Striedajúci hráči sa nechopili šance, tak ako si predstavujeme,“ povedal tréner AS Trenčín a pokračoval: „Krok po kroku modelujeme tím pre jarnú časť. Hráči, ktorí na jeseň odohrali menej, bojujú o šancu dostať sa výraznejšie do hry. Ostatní zas musia každým dňom potvrdzovať, že aj na jar si našu dôveru zaslúžia. Nikto nedostával a nikdy nedostane niečo zadarmo. Na prvé kolo nastúpia chlapci, ktorí ukážu najväčšiu kvalitu a ochotu pracovať pre tento tím.“

Tréner svojich zverencov varoval, že nekoncentrovaným výkonom idú nielen proti sebe, ale aj proti mužstvu. „Hodnotíme výkon každého jedného hráča. Aj keby išlo len o nadstavený čas. Miesto na ihrisku si treba vážiť. Stopercentný prístup je pre nás samozrejmosťou. Všetci moji zverenci majú kvalitu. Ale iba tí, ktorí ju prenesú do zápasov, budú mať otvorené dvere do základnej zostavy,“ povedal na záver tréner Ševela.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zýznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko (11.00 h).

A-tím 23.6.2022

A-tím | Kvarteto opôr predĺžilo zmluvy

Kvarteto opôr predĺžilo kontrakt s AS Trenčín. Jedná sa o Philipa Azanga, Filipa Bainoviča, Njegoša...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel