A-tím 25.1.2015

Sparta bola skúškou a my sme obstáli, verí Guba

Tím okolo kapitána Petra Kleščíka má za sebou vydarené sústredenie v českom Nymburku. Hoci z troch zápasov dva prehral a iba raz zvíťazil, všetci jeho aktéri hodnotia uplynulých šesť dní pozitívne.

Vrcholom pobytu v skvele vybavenom športovom centre neďaleko Prahy bol priateľský zápas proti Sparte Praha (1:2). „Nemáme dôvod sa hanbiť,“ komentoval sobotňajší súboj na Strahove líder našej defenzívy Peter Kleščík a dodal: „Sme vďační, že sme hrali proti kvalitnému súperovi. Treba byť ale efektívnejší. Vypracovali sme si dostatok šancí, ale len raz skórovali. Zápas nám ukázal, že treba byť ešte zodpovednejší pri defenzívnych štandardných situáciách. Chceme hrať veľké stretnutia a práve štandardné situácie takéto zápasy často rozhodujú.“

Jedným z najaktívnejších na ihrisku proti Sparte a pozitívnym prekvapením celého sústredenia bol stále iba devätnásťročný Matúš Bero. „Dostali sme šancu porovnať sa so špičkovým tímom minimálne v strednej Európe. Opäť sme si potvrdili, že hrať sa dá s každým. Prehra nás veľmi mrzela, lebo za náš výkon sme si ju nezaslúžili.“

Vo veľmi dobrom svetle sa ukazuje aj Stanislav Lobotka. Ten podotkol, že Sparta nám odhalila veci, na ktorých bude ešte treba pracovať. „Hralo sa vo výbornom tempe a na oboch poloviciach ihriska. Náš výkon musíme brať ako motiváciu do budúcnosti,“ komentoval ďalej mladý stredopoliar.

Gól už v prvom polčase mohol dať Emmanuel Edmond. Brankára síce obhodil, ale nedokázal ustáť kontakt, a lopta napokon putovala od vracajúceho sa obrancu do autu. Pre nádejného nigérijského útočníka to však bol najťažší súper, s ktorým sa doposiaľ stretol. „Je to skúsenosť. Hrali sme kolektívne a to je dôležité. Škoda, že sa nám nepodarilo aspoň remizovať. Stále ide iba o prípravu. Nabudúce to bude lepšie,“ povedal Edmond.

Množstvo súbojov na kraji našej ofenzívnej línie zviedol Dávid Guba. Hoci sa mu presadzovalo ťažko, súboj proti Sparte si pochvaľoval. „Ak sme koncentrovaní na svoje úlohy, nemusíme sa báť nikoho. Veľmi sme sa na zápas tešili. Sparta bola pre toto mužstvo prvou skúškou. Ak chceme opäť hrať v európskych pohároch, takýto súperi nás čakajú. Podľa môjho názoru sme obstáli. Bodaj by takýchto zápasov bolo čo najviac. Práve tie nás všetkých posúvajú dopredu,“ povedal na záver Guba.

Fotogaléria

               
 
Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zýznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko (11.00 h).

A-tím 23.6.2022

A-tím | Kvarteto opôr predĺžilo zmluvy

Kvarteto opôr predĺžilo kontrakt s AS Trenčín. Jedná sa o Philipa Azanga, Filipa Bainoviča, Njegoša...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel