Aktuálne 30.1.2015

Nedokázali sme sa strelecky presadiť, povedal Čögley

Prvý z dvojzápasu proti Spartaku Myjava (0:2) priniesol v chladnom počasí zaujímavý futbal. Tím trénera Martina Ševelu si vypracoval minimálne päť vyložených gólových šancí, no proti bol skvele chytajúci gólman Spartaka. Neuveriteľná strelecká smola zaskočila aj Petra Čögleya.

„Najmä v prvom polčase sme mali loptu oveľa častejšie na kopačkách ako súper. Vypracovali sme si veľa šancí, ale akoby sme boli pohádaní s koncovkou. Nedokázali sme sa strelecky presadiť a to rozhodlo o osude zápasu,“ povedal po zápase kremenitý obranca.

Rodák z Trenčianskej Turnej napokon narátal až päť tutoviek. Všetky stroskotali na skvelom Solničkovi. „Neboli to strely spoza šestnástky. Dokázali sme sa dostať až do kuchyne. Mali sme dať góly už v prvej štyridsať päťminútovke a bolo by vymaľované.“

Po dobrých pocitoch zo sústredenia v Českej republike si mužstvo v stredu rozobralo zápasy proti tímom zo Synot ligy. Tréneri sa snažili zamerať najmä na pozitívne momenty, čo akoby tímu pred dvojzápasom s krajským rivalom uškodilo. „Nemám pocit, že by sme lietali v oblakoch. Sparta je Sparta, ale do každého zápasu nastupujeme s rovnakým odhodlaním. Treba uznať aj kvality súpera. Nie nadarmo je Myjava v prvej polovici ligovej tabuľky. Najmä Pekárov priamy kop bol parádny,“ zamýšľal sa bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

V úvodnej várke hráčov nastúpil prvýkrát Ryan Koolwijk. Holandský stredopoliar hral do 55. minúty zápasu. „Je u nás iba pár dní. Je vidieť, že má prehľad v hre a vycibrenú techniku. Uvidíme, ako sa to s ním bude ďalej vyvíjať. Novým hráčom sa vždy snažíme pomôcť, aby sa čo najrýchlejšie dokázali adaptovať na ihrisku aj mimo neho,“ poznamenal na margo takmer dvojmetrového ľaváka Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zýznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko (11.00 h).

A-tím 23.6.2022

A-tím | Kvarteto opôr predĺžilo zmluvy

Kvarteto opôr predĺžilo kontrakt s AS Trenčín. Jedná sa o Philipa Azanga, Filipa Bainoviča, Njegoša...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel