Aktuality - archiv 24.8.2008

Žiacke výbery AS proti Dubnici s víťazstvom a prehrou

Starší žiaci s jednoznačnou výhrou, mladší na strane zdolaných.

Dorastenecké výbery AS Trenčín mali počas víkendu voľno. V najvyšších mládežníckych súťažiach sa tak predstavili iba mladší a starší žiaci. V susedskom derby proti Dubnici sa naším tímom darilo aj nedarilo. Starší žiaci po víťazstve 3:0 vedú svoju súťaž bez straty bodu a bez inkasovaného gólu so skóre 10:0.

Starší žiaci (U15) - 4. kolo:

AS Trenčín – MFK Dubnica 3:0 (0:0)

Góly: Skovajsa, Ranko, Petreje

AS: Vozár - Habánek (Koňušík), Kováčik, Ranko, Mazáň - Priecel (Vavák), Bednárik (Panák), Čakloš, Skovajsa - Petreje (Koníček), Jurica (Michalík)

V tradičnom považskom derby zvíťazili trenčianski mládenci presvedčivo 3:0. Počas celého zápasu mali jednoznačnú prevahu. V prvom polčase hrozili najmä po štandardných situáciách. Predovšetkým rohové kopy AS znamenali pre "strojárov" obrovské nebezpečenstvo. Norbert Priecel sa ocitol dvakrát zoči-voči brankárovi hostí, ale nepresadil sa. V druhom polčase Trenčania ešte zlepšili svoj výkon. Zásluhou Lukáša Skovajsu sa ujali vedenia. Vytúžená poistka prišla z kopačky Michala Ranka a gólovú bodku za stretnutím dal Martin Petreje.

Mladší žiaci (U13) - 4. kolo:

AS Trenčín – MFK Dubnica 0:2 (0:1)

AS: Zemanovič - Kohout, Brlej, Valaštín, Ďuriš - Hladký, Julíny, Vlček, Holíček - Polák, Sedláček

Mladší žiaci odohrali smolný zápas. Hoci mali v prvom polčase prevahu, gólová koncovka chýbala. Príležitosť Erika Poláka ostala nevyužitá a strelu Róberta Julínyho zastavilo brvno dubnickej brány. Efektívnejší boli hostia – po polčase vyhrávali najtesnejším rozdielom. Po zmene strán prebrali iniciatívu Dubničania. Gól ich upokojil, domáci naopak často zbytočne strácali lopty. Ich individuálne akcie dôrazný súper bez väčších problémov likvidoval. Dubnica napokon vyhrala 2:0. Nebyť skvelých zákrokov brankára Jozefa Zemanoviča a výborného výkonu Dana Kohouta, mohol byť rozdiel skóre ešte výraznejší.