Aktuálne 31.1.2015

V Turecku proti Botosani, Saransku a Esbjergu

Mužstvo pod vedením trénera Martina Ševelu odcestuje v stredu podvečer na sústredenie do tureckého Beleku. Svoj stan si rozloží na rovnako mieste ako pred rokom. Počas týždeň trvajúceho tréningového kempu odohrá tri prípravné sústredenia proti súperom z Rumunska, Ruska a Dánska. Všetky tri tímy pôsobia vo svojich krajinách v najvyšších súťažiach.

Rumunský tím FC Botosani je po jeseni na siedmej priečke osemnásťčlennej súťaže. Zo sedemnástich stretnutí osem vyhral, tri remizoval a šesť prehral. Do súťaže vstúpil impozantnými víťazstvami proti Astra Giurgu a Dinamu Bukurešť. Na jar bude bojovať o účasť v Európskej lige UEFA. V uplynulom ročníku obsadilo Botosani ako nováčik ôsme miesto, hoci cieľom bola záchrana. Po šiestom kole dokonca viedlo rumunskú ligu.

Ruský klub Mordovija Saransk je aktuálne desiaty v šestnásťčlennej ruskej súťaži. Zo sedemnástich stretnutí šesť vyhral, dva remizoval a deväť prehral. V mužstve je množstvo legionárov z celého sveta. Saransk do druhej ligy postúpil pred piatimi rokmi a už po dvoch rokoch sa ocitol v najvyššej súťaži. Hneď zostúpil, no opäť sa vrátil v minulom ročníku. Trénerom je Jurij Sjomin, ktorý urobil z priemerného Lokomotivu Moskva dvojnásobného majstra Ruska. Počas trénerskej kariéry vyhral päťkrát Ruský pohár a dvakrát bol v semifinále Pohára víťazov pohárov. V ročníku 2008/2009 doviedol Dinamo Kyjev do semifinále Európskej ligy UEFA.

Dánsky Esbjerg fB je v súčasnosti ôsmym mužstvom dvanásťčlennej dánskej ligy. V sedemnástich zápasoch štyrikrát vyhral, osemkrát remizoval a päťkrát prehral. Všetky zápasy odchytal slovenský brankár Martin Dúbravka. Esbjerg vyhral pred dvoma rokmi Dánsky pohár po tretí raz v histórii. V uplynulých dvoch sezónach bol v domácej lige štvrtý a piaty. Dánsku Superligu vyhral päťkrát, naposledy v roku 1979. Najväčší úspech v európskych pohároch dosiahol šestnásťfinálovou účasťou v minulosezónnej edícii Európskej ligy UEFA, kde stroskotal na talianskej Fiorentine. V play-off vyradil Saint-Étienne a v skupinovej fáze bol v spoločnosti Standardu Liége, Red Bull Salzburg a IF Elfsborg.

Program sústredenia v Turecku
FC SA Botosani – AS Trenčín (6. februára)
Mordivija Saransk – AS Trenčín (8. februára)
Esbjerg fB – AS Trenčín (10. februára)

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zýznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko (11.00 h).

A-tím 23.6.2022

A-tím | Kvarteto opôr predĺžilo zmluvy

Kvarteto opôr predĺžilo kontrakt s AS Trenčín. Jedná sa o Philipa Azanga, Filipa Bainoviča, Njegoša...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel