A-tím 10.2.2015

Na záver sústredenia víťazstvo nad Esbjergom

V našom poslednom prípravnom stretnutí na sústredení v tureckom Beleku sme zdolali dánsky klub Esbjerg fB 2:1 (1:1). Góly AS Trenčín zaznamenali Jairo a Matúš Bero.
1:2 (1:1)
14:00
Esbjerg fB - AS Trenčín

Esbjerg fB | Dúbravka – Knudsen, Stenderup (50. Jakobsen), Almebäck, Brinch (46. Laursen) – Fellah (75. Lyng), Lekven (38. Andreasen), Nielsen, Andersen (46. Mensah) – Vestergaard (50. Söder), Larsson (75. Rise)

AS Trenčín | Šemrinec - Čögley, Kleščík, Skovajsa (73. Rundič), Madu (65. Lawrence) - Bero, Lobotka, Rabiu (73. Bariš) - Vlček (45. Guba), Jairo, Van Kessel (54. Edmond, 86. Mondek)

Góly: 23. Larsson - 25. Jairo, 73. Bero

Žltá karta: Guba

Od začiatku stretnutia sa oba tímy snažili o kombinačný futbal. Boli sme však oveľa nebezpečnejším tímom. Už v prvej minúte po našom dobrom pressingu zobral dánskemu obrancovi loptu Jairo, ktorý následne odcentroval na Van Kessela, jeho hlavičke však chýbala razancia a presnosť. V 5. min sa po skvelej prihrávke Madua dostal do úniku Bero, strela mu však nesadla a skončila mimo bránky. O minútu nato prihral Van Kessel do šance Jairovi, ktorého v pokutovom území nedovolene zastavil súperov obranca, píšťalka rozhodcu však zostala nemá. Súper kontroval v 8. min, na naše šťastie po prihrávke krídelníka netrafil odkrytú bránu Fellah. Ďalej sme udržiavali iniciatívu. V 10. min vybojoval loptu v strede ihriska Rabiu, akciu potiahol pred pokutové územie, namiesto prihrávky na nabiehajúcich hráčov však zvolil slabé zakončenie do stredu bránky. Už o chvíľu nato sme boli svedkami skvelej súhry medzi Maduom a Van Kesselom. Holandský krídelník následne prízemným centrom našiel nabiehajúceho Jaira, no ten gólovú šancu odmietol.O ďalšiu minútu sa rútil na bránku aktívny Van Kessel, jeho zakončeniu však chýbali potrebné parametre. Súper pohrozil v 21. min strelou spoza šestnástky. Tú kryl pozorný Šemrinec. Dáni naše nepremenené šance potrestali už o dve minúty. Nezvládli sme dlhý aut do pokutového územia a Larsson doklepával loptu do prázdnej bránky – 0:1. Odpovedali sme najlepšie, ako sme mohli, pretože už o dve minúty po inkasovanom góle odčinil svoje predošlé zaváhanie Jairo. Po prihrávke od skvele hrajúceho Madua vyrovnal na 1:1. V 28. min kryl ťažkú tečovanú Andersenovu strelu Šemrinec. Ďalej sme pokračovali v našej aktívnej hre, ale aj vo festivale zahodených šancí. V 33. min zakončil Vlček len do bočnej siete a tesne pred koncom polčasu Jairo svoj únik iba do pozorného Dúbravku.

Napriek silnému dažďu sme boli svedkami ďalšieho polčasu bohatého na šance. V 49. min kryl Vestergaardovu tutovku skvelý Šemrinec. O tri minúty sa po rýchlej akcií uvoľnil Van Kessel,jeho strelu však zlikvidoval aj za pomoci obrancu Dúbravka. V 55. min sa do úniku dostal striedajúci Guba. Ocitol sa však v prílišnom uhle a jeho strelu súperov brankár vyrazil. Esbjerg na našu aktivitu odpovedal dvoma strelami po hodine hry. Prvú vyrazil a druhú skrotil Šemrinec. Po chybe Skovajsu sa na našu bránu rútil Larsson, Kleščík mu však výborným zákrokom loptu odobral. V 70. min si loptu postavil k priamemu kopu Lobotka, ktorý skvelou technickou strelou opečiatkoval žrď Dúbravkovej bránky. O tri minúty sme sa gólu predsa len dočkali. Jairo vysunul Gubu na pravej strane, odkiaľ poslal skvelý center na hlavu nabiehajúceho Bera – 2:1. Po našom góle si šance vypracoval aj súper. Šemrincovu bránu však ohrozili iba v 87. min, kedy z päťky hlavičkoval Larsson, no náš brankár bol na mieste. Stretnutie uzavrel Jairov prienik a následný rohový kop, po ktorom sa skóre už nezmenilo.

Autor: mk

ASTV 17.3.2024

Bondarenko | V zápase nám chýbala energia, ktorá by nám pomohla vyhrať

Náš tím sa v 2. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie predstavil...

ASTV 16.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 16.3.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Skalici

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica 1:3, keď o...

Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  bahis