A-tím 1.3.2015

Holúbek potvrdil streleckú formu, Rabiu sa teší z prvého presného zásahu

Trojmesačné čakanie na fortunaligový kolotoč sa skončilo. V zápase proti Banskej Bystrici (2:0) sa o všetkom rozhodlo už v prvej polovici úvodného dejstva. Na gól Jakuba Holúbeka nadviazal Ibrahim Rabiu. Zverenci trénera Martina Ševelu tak udržali kontakt s vedúcou Žilinou.

Na úvodný presný zásah nemuseli diváci na Sihoti dlho čakať. Už po necelých desiatich minútach sa dostal do zakončenia Jakub Holúbek. Netradične prsiami poslal loptu do siete a dal signál divákom, aby prvý raz vybuchli radosťou. „Gino nacentroval loptu z krídla. Neviem či chcel Jairo zakončovať, alebo mi prihrať. Loptu som dostal do dobrej pozície. Bola predo mnou už iba prázdna brána,“ povedal po zápase najlepší strelec zimnej prípravy.

V generálke na ligový ročník proti Frýdku-Místku sa presadil dva razy. Naviac trafil žrď. Vtedy povedal, že si gól odložil na Banskú Bystricu, čo sa aj potvrdilo. „Teší ma to. Dúfam, že aj v ďalších zápasoch to bude padať mne aj spoluhráčom,“ dodal s úsmevom stále mladý stredopoliar.

Prvý gól za AS strelil nigérijský stredopoliar Ibrahim Rabiu, keď ťažil z prihrávky Gina Van Kessela. „Jednoducho som sa snažil nabehnúť si do voľného priestoru. Lopta sa dostala až ku mne na zadnú žrď. Mal som dostatok priestoru aj času na dobré zakončenie. Nemohol som nedať gól,“ tešil sa 23-ročný rodák z Kana.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Nigérie sa tak mohol tešiť nielen z presného zásahu, ale aj z prvých jarných bodov. „Pre nás je to dobrý štart do jari. Chceli sme sa rozbehnúť víťazstvom a podarilo sa nám to,“ doplnil Rabiu.

Napriek pozitívam ale bolo na výkone vidieť viacero chybičiek krásy. Najmä po prestávke sa vytratili presné prihrávky a akoby sa na kopačky vkrádala nervozita. „Tempo už nebolo podľa našich predstáv. Z našej strany to do budúcna musí byť rýchlejšie. Mrzí nás aj slabšie využívanie gólových šancí. Potrebujeme ešte zlepšiť viacero herných činností,“ zamyslel sa Holúbek.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa