Aktuálne 11.3.2015

Kapitán Šemrinec tlak necítil, po góle sa zaprisahal

Pri neúčasti Petra Kleščíka v základnej jedenástke proti Žiline si navliekol kapitánsku pásku. Po vzore Miloša Volešáka ju na ruke opäť mal brankár, tentoraz Igor Šemrinec. Prvý raz a hneď vo veľmi dôležitom zápase.

„Bolo to rozhodnutie realizačného tímu. Jedno je ale isté. Keby Kleščo nastúpil, tak by som mu ju hneď odovzdal. Všetci v kabíne vieme, že práve on je kapitánom a lídrom na ihrisku aj mimo neho,“ povedal po zápase Igor Šemrinec.

Mať na ruke kapitánsku pásku nie je pre hráčov rutinná záležitosť. A už vôbec nie v šlágri kola. Pre niekoho by to bol záväzok, ktorý by mu zväzoval nohy, v prípade gólmanov aj ruky. U rodáka z Prievidze to neplatilo. „Pred toľkými vynikajúcimi fanúšikmi som inak ako v kľude ani nemohol byť. Bodaj by bolo podobných zápasov v našej lige čo najviac. Nebol som z pásky nervózny. Bolo pre mňa česť mať ju na rukáve v majstrovskom zápase. Počas deväťdesiatich minút som sa sústredil na vlastný výkon a veci, ktoré dokážem ovplyvniť,“ doplnil dvadsaťsedemročný brankár.

Kapitánske skúsenosti gólmana mohol čerpať od niekdajšieho spoluhráča Miloša Volešáka, ktorý takýmto spôsobom priviedol Trenčín do európskeho pohára číslo dva. Lenže, predsalen je z vlastnej šestnástky náročnejšie komunikovať s rozhodcami. „Aj brankár môže zo svojho postavenia za určitých okolností riešiť situácie z bránkovej čiary, pokiaľ je na to čas a priestor. Čegy a Holub boli mojimi predĺženými rukami. Na základe dlhoročných skúseností vedia komunikovať s rozhodcami,“ vysvetľoval Šemrinec.

Pri jedinom góle v jeho sieti si vnútorne vynadal. Hoci Mihalík trafil loptu perfektne, cítil, že mohol strelu z väčšej vzdialenosti vytesniť. „Zaprisahal som sa, že do konca zápasu už nemôžem inkasovať. Predsavzatie sa mi podarilo naplniť,“ doplnil na záver najbradatejší brankár v lige.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 18.10.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak