A-tím 19.3.2015

Takéto víťazstvo chutí viac, povedal Lobotka

Záverečné minúty stredajšieho pohárového súboja priniesli na Sihoti neuveriteľný príval pozitívnej energie. Mužstvo trénera Martina Ševelu sa nevzdalo a nezastavilo ho ani prísne vylúčenie. Po víťazstve nad Slovanom Bratislava 2:1 (0:0) si tak zahráme semifinále Slovnaft Cupu.

Dvojnásobný výbuch radosti zakončil v kabíne známy pokrik „This is my sen“. Práve ten, ktorý možno počuť po každom trojbodovom zápase. Po konfrontácií so Slovanom však chutil ešte o niečo viac. Tím okolo súčasného kapitána Igora Šemrinca dokázal, že má v sebe niečo, čo sa nedá naučiť. Že dokáže otočiť zápas za podmienok, kedy by iní ťažko hľadali vnútornú silu. Nezložili sa za nepriaznivého stavu, ani keď po druhej žltej karte musel z ihriska odísť Matúš Bero. „Tie pocity sú neopísateľné. Ukázali sme, čo v nás je. O to viac chutí víťazstvo,“ povedal po záverečnom hvizde Stanislav Lobotka plný emócií.

V podobnej situácií sme sa ocitli aj v dôležitom jesennom zápase proti Žiline (2:2). Vtedy sme v poslednej minúte dokázali vyrovnať výsledok a rovnako sme hrali o jedného muža v poli menej. Rodák z Veľkej Hradnej pripojil recept, ako sa v podobných situáciách zachovať. „Jednoducho na to nemyslieť. Stala sa chyba. Matúš dvakrát nešťastne trafil protihráča. Vo viacerých zápasoch nás podržal. Teraz sme mu to vrátili a otočili výsledok. Hrali sme aj za neho.“

Dva góly do siete brankára Krnáča padli v rozpätí šiestich minút. Najskôr vyrovnal Jairo a následne sám pred gólmanom nezaváhal Gino Van Kessel. „Dôležitá je sebadôvera. Ani na okamih sme si nepripustili, že by tento zápas bol pre nás v pohári posledný,“ vysvetľoval strelec druhého gólu.

Aj on si do sýtosti užil gólové opojenie. Deväť minút pred koncom rozpútal na tribúnach hotové šialenstvo. „Veľa času sme na gól nemali. Postup nesmierne teší. Sú pred nami ďalšie výzvy. V pohári chceme ísť ďalej,“ dodal rodák z Alkmaaru.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 18.10.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak