A-tím 23.3.2015

Rabiu chce potenciál využiť v prospech tímu

V jarných zápasoch Fortuna ligy strelil už druhý gól. Nigérijský stredopoliar Ibrahim Rabiu skóroval aj v sobotňajšom zápase proti Dunajskej Strede (3:0) a definitívne tak priklonil misky váh na stranu AS.

„Cítim sa skvele. Som spokojný s tým, čo sa nám podarilo predviesť. Hrali sme dobre. Dodržiavali inštrukcie od trénerov. Išli sme v ústrety víťazstvu. Možno sa z tribúny zdalo, že to bol ľahký zápas, ale opak bol pravdou,“ povedal po záverečnom hvizde Ibrahim Rabiu.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Nigérie postupnými krokmi zlepšuje výkonnosť. Spoločne so Stanislavom Lobotkom vytvárajú na ihrisku dvojicu, ktorá sa stáva postrachom súperov. Naviac, ku kreatívnemu riešeniu zápasových situácií, pridáva aj produktivitu. „Vždy verím, že sa mi podarí streliť nejaký ten gól. Chcem svoj potenciál využiť v prospech tímu. Tužím byť prospešný pre kolektív. Práve preto sa snažím pracovať čo najpoctivejšie,“ pokračoval 24-ročný rodák z Kana.

Oslavu gólu do siete Martina Polačeka poňal netradične. Po jeho strelení si kľakol na kolená a pobozkal trávnik. Aj týmto spôsobom chcel vzdať česť klubu, ktorý je súčasťou jeho života. „Bolo to spontánne. Niekto beží za fanúšikmi a objíma sa s nimi. Ja som to v danom okamihu cítil tak, ako som urobil. Máme skvelých priaznivcov. Sme ako malá rodina. Každý z nich fandí zo srdca a to je dôležité. Rád by som sa im poďakoval. Pracujeme tvrdo, aby boli s nami spokojní,“ doplnil Rabiu.

Po skončení zápasu sa už tradične ozývali z kabíny víťazné pokriky. „Pre nás je to cesta dostať zo seba všetky nahromadené emócie. Každý z nás sa teší, že si môže schuti zakričať. Je to znak, že sme na dobrej ceste,“ prízvukoval v závere niekdajší hráč Kilmarnocku, PSV Eindhoven, Sporting Lisabon a Celtic Glasgow.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
esport 22.10.2020

eSport | Doli97 od pondelka v prestížnej Superlige

Zápasmi úvodného kola odštartuje v pondelok prvá slovenská profesionálna súťaž pre hráčov...

A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak