A-tím 23.3.2015

Rabiu chce potenciál využiť v prospech tímu

V jarných zápasoch Fortuna ligy strelil už druhý gól. Nigérijský stredopoliar Ibrahim Rabiu skóroval aj v sobotňajšom zápase proti Dunajskej Strede (3:0) a definitívne tak priklonil misky váh na stranu AS.

„Cítim sa skvele. Som spokojný s tým, čo sa nám podarilo predviesť. Hrali sme dobre. Dodržiavali inštrukcie od trénerov. Išli sme v ústrety víťazstvu. Možno sa z tribúny zdalo, že to bol ľahký zápas, ale opak bol pravdou,“ povedal po záverečnom hvizde Ibrahim Rabiu.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Nigérie postupnými krokmi zlepšuje výkonnosť. Spoločne so Stanislavom Lobotkom vytvárajú na ihrisku dvojicu, ktorá sa stáva postrachom súperov. Naviac, ku kreatívnemu riešeniu zápasových situácií, pridáva aj produktivitu. „Vždy verím, že sa mi podarí streliť nejaký ten gól. Chcem svoj potenciál využiť v prospech tímu. Tužím byť prospešný pre kolektív. Práve preto sa snažím pracovať čo najpoctivejšie,“ pokračoval 24-ročný rodák z Kana.

Oslavu gólu do siete Martina Polačeka poňal netradične. Po jeho strelení si kľakol na kolená a pobozkal trávnik. Aj týmto spôsobom chcel vzdať česť klubu, ktorý je súčasťou jeho života. „Bolo to spontánne. Niekto beží za fanúšikmi a objíma sa s nimi. Ja som to v danom okamihu cítil tak, ako som urobil. Máme skvelých priaznivcov. Sme ako malá rodina. Každý z nich fandí zo srdca a to je dôležité. Rád by som sa im poďakoval. Pracujeme tvrdo, aby boli s nami spokojní,“ doplnil Rabiu.

Po skončení zápasu sa už tradične ozývali z kabíny víťazné pokriky. „Pre nás je to cesta dostať zo seba všetky nahromadené emócie. Každý z nás sa teší, že si môže schuti zakričať. Je to znak, že sme na dobrej ceste,“ prízvukoval v závere niekdajší hráč Kilmarnocku, PSV Eindhoven, Sporting Lisabon a Celtic Glasgow.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa