Aktuality - archiv 5.9.2008

FC Nitra - AS Trenčín 1:0

V prípravnom zápase skúšal tréner nové varianty zostavy.

Tím Ivana Galáda využil reprezentačnú prestávku na odohranie prípravného duelu proti Nitre. Súboj s corgoňligovým súperom priniesol zaujímavý priebeh. Prvý polčas patril domácej Nitre, po zmene strán prevzali iniciatívu Trenčania.

V zostave AS chýbal Roman Gergel plniaci si reprezentačné povinnosti v Barmošovej dvadsaťjednotke. Po dlhšom čase, zapríčinenom zraneniami, sa do základu naopak vrátili Peter Kleščík a Martin Kasálek. Tréner zaradil do zostavy aj Mareka Bubenka. Z päťzápasového trestu si „odstál“ tri duely a na jeho žiadosť mu disciplinárna komisia zmenila „stop“ na ďalšie dva zápasy na podmienečný trest. O týždeň, v zápase s Košicami, tak bude Bubenko trénerovi k dispozícii. Na poste stopéra nastúpil Juraj Križko. Na novom poste podal veľmi slušný výkon.

V prvom polčase mali viac z hry domáci. Už v 5. min sa individuálne uvoľnil nebezpečný Racko. Jeho strelu z dobrej pozície vytlačil pozorný Volešák na roh. Obdobná situácia nastala aj o štvrťhodinu neskôr. Racko pálil z kraja šestnástky po zemi, Volešák bol pripravený. Do tretice stáli obaja futbalisti proti sebe v 39. minúte. Tentoraz sa Racko nemýlil. Nitra vyhrávala jeho zásahom 1:0.

Po prestávke nastalo v oboch mužstvách masívne striedanie. Na strane AS sa do zápasu zapojili Dalibor Rožník, Aldo Báez, Csaba Szórád, David Depetris, neskôr nastúpili Lukáš Šebek, Peter Čögley a argentínsky technický záložník Taglioretti. V 50. min rozohrával štandardtku Filip Hlohovský, Depetris hlavičkoval v komplikovanej situácii nad bránu. O desať minút neskôr našiel Kleščík opäť Depetrisa. Tentoraz jeho pokus odvrátil na roh Kostoláni. V 69. min centroval do pokutového územia Chanti. V najväčšej trenčianskej šanci zápasu sa ocitol Čögley, hlavičkou ale bránu minul. Streleckú smolu AS nepretrhol Depetris ani do tretice. V 85. min sa síce na hranici pokutového územia vynikajúco uvoľnil, jeho strelu však Hroššo reflexívne vyrazil.

Druhopolčasová zostava AS bola o poznanie behavejšia a aktívnejšia ako prvopolčasová. Zaujímavý výkon podali Báez i Čögley. Taglioretti ukázal, že už v blízkej budúcnosti môže byť prínosom. Za celozápasovú aktivitu si zaslúžia pochvalu Lukšík a Križko.

FC Nitra – AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 39. Racko

ŽK: 33. Lukšík, 62. Báez, 63. Škrovan

Nitra: Tujvel (46. Hroššo) – Farkaš (46. Harbulák), Svrček (46. Struhár), Štajer, Ďatko (46. Kostoláni) – Racko (46. Bozsorád), Kopačka (46. Škrovan), Gruber (46. Broschinský), Kolár (46. Jakubjak) – Barčík (46. Chovanec), Liluashvili (46. Polodna)

Trenčín: Volešák (46. Rožník) – Kleščík, Križko, Peciar, Kasálek (46. Szórád) – Bubenko (57. Čögley), Hlohovský (61. Šebek), Knapp (46. Báez), Lukšík, Godál (46. Depetris) – Chanti (75. Taglioretti)

Autor: ms
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport