A-tím 7.4.2015

Šemrinca teší víťazstvo z Pasienkov, no už sa sústreďuje na Duklu

Aj štvrtý tohtosezónny zápas proti Slovanu Bratislava (3:1) sa pre našich chlapcov skončil víťazne. Nedeľný večer na Pasienkoch patril AS. Po trojbodovom zápise sme sa vrátili na vedúcu pozíciu Fortuna ligy. Času na oddych však nie je veľa. Už v stredu o 17.30 h privítame v prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu Duklu Banská Bystrica.

„Boli to krásne pocity. Práve pre ne sa oplatí hrať futbal,“ povedal po utorňajšom tréningu kapitán a brankár v jednej osobe Igor Šemrinec a pokračoval: „Je skvelé, že sme sa po trojbodovom zápase mohli na Pasienkoch radovať spoločne s fanúšikmi.“

Zdá sa, že v tejto sezóne nám bratislavský Slovan vyslovene sedí, veď všetky štyri konfrontácie s majstrovským tímom sa skončili našim triumfom. „Do každého zápasu ideme naplno. Nemôžeme sa predsa spoliehať na to, že všetko príde automaticky. Nikdy nevieme, kedy by sa nám zbytočná kalkulácia mohla vypomstiť. Rešpektujeme silu každého súpera. Zostávame nohami na zemi. Pokračujeme v tvrdej práci ako doteraz. A práve vtedy nám to futbal vráti v pozitívnom zmysle slova,“ doplnil prievidzský rodák.

Klubová jednotka na Pasienkoch inkasovala iba jediný raz. Všetky ostatné situácie s pomocou obrany dokázal s prehľadom vyriešiť rovnako ako v predchádzajúcich jarných zápasoch. „V každom zápase sa vyskytnú nepríjemné situácie. Najnebezpečnejší bol azda Štefánikov dobre kopnutý priamy kop. Našťastie minul bránu. Zvyšok už chalani vzadu výborne uhrali. Okrem gólu sme súpera do vážnejšej šance nepustili,“ premýšľal Šemrinec.

Príliš veľa času na vychutnanie si triumfu alebo oddych však zverencom trénera Martina Ševelu nezostáva. Vzhľadom na povinnosti v Slovnaft Cupe už v stredu nastúpia na úvodný semifinálový zápas. „Na zhustený program sme si zvykli. Radšej hráme ako trénujeme. Naše myšlienky nesmerujú k súperovi, ale skôr k činnostiam, ktoré nás dovedú k víťazstvu,“ vysvetľoval najbradatejší brankár Fortuna ligy.

Podľa papierových predpokladov je práve Banská Bystrica najprijateľnejší súper. V lige sa krčí na poslednej priečke, ale na jar už na Sihoti ukázala, že kožu lacno nepredá. „Žiaden súper si k nám nepríde ľahnúť. Nikto nám nedaroval žiadny bod a ani postup zadarmo. Všetci vieme, ako ďaleko sme sa dostali a chceme ísť ešte ďalej,“ dodal na záver Šemrinec.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:0 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 6. kolo, 20.8.2022
AS Trenčín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 17.8.2022

Komunita | Zažite letné kino na Štadióne Sihoť

V nedeľu 28. augusta môžeš zažiť letné kino na Štadióne Sihoť. Na veľkoplošných obrazovkách...

ASTV 15.8.2022

Witan | Chcem sa posunúť v kariére, preto som sa vrátil

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman nastúpil na svoj prvý zápas v drese AS...

ASTV 14.8.2022

Fortuna liga | Lavrinčík a Kmeť vedia, že mužstvo sa môže chytiť aj vďaka bojovnosti

Víkendový zápas na ihrisku MŠK Ružomberok priniesol...

ASTV 13.8.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport