Aktuality - archiv 9.9.2008

AS skúša nádejného gréckeho reprezentanta

Alexandros Pagkalis: “Je to pre mňa šanca urobiť ďalší pokrok v kariére. Verím, že to bude napokon dobrá voľba a ja tu uspejem.”

Ďalším z množstva mladých futbalistov, ktorý sa bude snažiť prepracovať do zostavy AS Trenčín, je dvadsaťročný grécky obranca Alexander Pagkalis. Hráč Panathinaikosu Atény má na svojom konte viacero zápasov v drese gréckej dvadsaťjednotky.

“S futbalom som začal v ôsmich rokoch. Keď som mal pätnásť prestúpil som do akadémie Panathinaikosu. Po troch rokoch som dostal prvý profesionálny kontrakt. Rok som čakal, než nastúpim na prvé zápasy. Bolo to napokon na sústredeniach vo Švajčiarsku a potom v Anglicku,” prezradil mladý Grék.

Pagkalis je v Trenčíne už mesiac. “V úvode mi veľmi pomohol Angelos (Chanti). Predtým sme sa nepoznali, ale od kamarátov som o ňom už počul. Miestny životný štýl je iný ako u nás doma, ale zvykol som si,” povedal nádejný obranca a k trenčianskej anabáze doplnil: “Je to pre mňa šanca urobiť ďalší pokrok v kariére. Verím, že to bude napokon dobrá voľba a ja tu uspejem. Hrá sa tu skôr silovejší než technický futbal, ale liga je celkom kvalitná.”

Pagkalis meria takmer 190 cm, ale napriek popularite basketbalu v Grécku si tento šport nikdy nevyskúšal. “Možno by som sa uplatnil. Ako malého ma ale priviedli k futbalu a pri tom som už zostal. Musím povedať, že som rád,” dodal so smiechom rodák z ostrova Korfu.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus