Aktuálne 14.4.2015

Prvoradý je tímový úspech, zdôrazňuje kapitán Kleščík

Víkendový zápas proti Podbrezovej bol aj v znamení návratu kapitána Petra Kleščíka do ligového kolotoča. Jeden z najskúsenejších v kádri Martina Ševelu nastúpil naposledy na celých deväťdesiat minút v prvom jarnom kole proti Banskej Bystrici. Odvtedy dostávala prednosť brazílsko-srbská dvojica Ramón – Rundič. Až päť žltých kariet na konte Ramóna prinieslo zmenu v zložení našej stopérskej dvojice.

„V prvom rade som sa tešil, že sa darí tímu. Tréner nemal dôvod, niečo meniť. Chalanom to išlo. Samozrejme, že ma to mrzelo, ale prevládal pocit radosti z víťazstiev. Prvoradý je tímový úspech a tým sú vždy tri body,“ nezakrýval nič Kleščík.

Na trávniku nebolo ani na chvíľu badať zápasový výpadok zo strany lídra kabíny AS. „Sústredil som sa iba na súpera. Myslím, že sa to podarilo celému mužstvu. Hoci prvý polčas nebol podľa našich predstáv, druhý sme zvládli,“ povedal Kleščík, ktorý jasne pomenoval aj nedostatky z prvej štyridsaťpäťminútovky: „Neboli sme dostatočne trpezliví, chýbala medzihra a cirkulácia od obrancov. Hneď sme to tlačili dopredu. Cez prestávku sme si povedali, že musíme byť najmä trpezlivejší. Napokon prišla aj efektivita.“

Kapitánsku pásku prevzal dočasne brankár Igor Šemrinec. Po Kleščíkovom návrate do zostavy však opäť patrila jemu. „Nie je podstatné, kto má pásku na ruke. Snažil som sa pomôcť chalanom a podporiť ich aj z lavičky. Či to bolo počas tréningov alebo zápasov. Navyše, sú tu aj Čegy (Čögley), Kubo (Holúbek) alebo Šeďo (Šemrinec), ktorí to vedia vziať na seba,“ dodal Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín