A-tím 2.5.2015

Šemrinec vychytal hviezdy Senice, Čögley ďakuje fanúšikom

Slogan „This is my sen“ sa začína napĺňať. Čiastkový cieľ v podobe víťazstva v Slovnaft Cupe sa stal skutočnosťou. Po popradskom víťazstve nad Senicou na pokutové kopy zodvihli zverenci trénera Martina Ševelu nad hlavy národný pohár.

„Tie pocity sú neopísateľné. Práve pre ne hráme futbal. Spravodlivosť v závere zvíťazila. Boli sme lepším tímom,“ povedal šťastný kapitán Igor Šemrinec.

Napriek celozápasovej prevahe AS dospel duel až do dramatického záveru v podobe striel zo značky pokutového kopu. Práve náš gólman dokázal vychytať až tri hviezdy súpera a levím podielom prispel k zisku trofeje. „Neuvedomujem si, komu som jedenástky chytil. Sústredil som sa sám na seba a snažil sa dodržiavať pokyny, ktoré som si dohodol s trénerom,“ pokračoval radostne prievidzský rodák.

V rozstrele zachoval chladnú hlavu a v prvom rade čakal na to, čo urobí súper. „Hráči mali za sebou stodvadsať minút hry. Zapôsobila únava a psychika. V týchto momentoch som čakal do poslednej chvíle na reakciu protihráča. Oplatilo sa,“ poznamenal Šemrinec, ktorý sa pri poslednom pokutovom kope v podaní Kalabišku ani nepohol a súper mu loptu poslal priamo do rúk do stredu bránky.

Zápas sa pritom vôbec nevyvíjal v náš prospech. Už v úvode zápasu si Peter Čögley loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete. „To sa stáva. Keby som sa mal týmto momentom zaoberať počas celého zápasu, chlapcom by som nepomohol. Rýchlo som to hodil za hlavu a šiel ďalej,“ povedal stroho skúsený obranca.

V ďalších minútach sme pritlačili Seničanov pred vlastnú šestnástku. Niekoľkokrát nastrelili konštrukciu brány. V sieti skončilo iba zakončenie Ibrahima Rabiua. Nezlomná vôľa a ochota ísť za dobrým výsledkom hnala hráčov za spoločným cieľom – víťazstvom. „Šli sme až na dno svojich síl. Veľmi sme túžili získať pohár. Aj keď sa nám nedarilo strieľať góly, nevzdávali sme sa. O osude zápasu sme mohli kľudne rozhodnúť už počas deväťdesiatich minút,“ pokračoval rodák z Trenčianskej Turnej.

Obrovské ďakujeme patrí fanúšikom. Vlakový výjazd, ktorý nemá obdobu, perfektné povzbudzovanie a spoločná radosť na záver je impulzom do ďalšej práce. „Futbal sa hrá pre ľudí a včera sa to potvrdilo. Práve kvôli nim sme nemohli prehrať. Veľmi si ich podporu vážime a dúfame, že si podobný spoločný radostný moment vychutnáme v tejto sezóne ešte raz,“ dodal na záver Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
1:3 Senica
Fortuna liga, 29. kolo, 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.7.2020

ASTV | Van Kessel pred zápasom proti Seredi

ASTV vám prináša rozhovor s Ginom van Kesselom pred stretnutím 4. kola nadstavby Fortuna ligy...

Fanúšikovia 3.7.2020

Fanúšikovia | Informácie k zápasu proti Seredi

Základné informácie pre fanúšikov týkajúce sa víkendového domáceho zápasu 4. kola nadstavby...

ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

A-tím 30.6.2020

Pirinen | Chcem pomôcť klubu k úspechom

Fínsky reprezentant Juha Pirinen má za sebou prvý tréning vo farbách AS Trenčín. Po pondelňajšom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
ŠKF Sereď