Aktuality - archiv 17.9.2008

Po góle Košiciam individuálne tréningy a nový imidž

Filip Hlohovský: "Chcelo to zmenu. Okolie reaguje zatiaľ veľmi pozitívne."

Na štvrtkový tréning sme prišli s predstihom. S prekvapením sme zistili, že hoci do jeho oficiálneho začiatku chýba takmer hodina, na ihrisku bolo rušno. Pod vedením Ivana Vrabca a Romana Hodála sa individuálne pripravovali dvaja hráči. Brániaceho Petra Kleščíka sme identifikoval okamžite. Ktože je ale ten čiernovlasý mládenec, ktorý sa neúnavne púšťa do útočných súbojov jeden proti jednému? Až po chvíli sme pod havraňou hrivou spoznali Filipa Hlohovského.

Keď menil farbu vlasov naposledy, kadernícky salón opúšťal s ťažko identifikovateľnou – žlto – ružovo – plavo – oranžovou pokrývkou hlavy. Zo strany spoluhráčov, známych i médií si vypočul nejednu uštipačnú poznámku. Tentoraz sa rozhodol pre čiernu. „Chcelo to zmenu. Využil som dva dni oddychu. Zhodou okolností mali v kaderníctve voľné termíny, tak som tam zašiel,“ vysvetľoval svoje pohnútky Hlohovský, prehrabávajúc sa v nezvyčajne tmavej ofine. „Okolie reaguje zatiaľ veľmi pozitívne,“ ubezpečil nás presvedčivo.

„Priznám sa, najskôr ma to prekvapilo. Už som si na neho ale zvykol. Podľa mňa to má lepšie, ako keď bol blond,“ dáva predchádzajúcim slovám za pravdu jeho futbalové dvojča Roman Gergel. Pred niekoľkými rokmi stáli vedľa seba na trávniku odfarbení obaja. Po poslednom kole súťaže mladších dorastencov preberali pohár pre majstrov Slovenska. „Získali sme titul. Celé mužstvo sme si povedali, že sa odfarbíme. Odvtedy som s vlasmi žiadne pokusy nestváral. Možno si dám v krátkej budúcnosti melír, alebo svetlý preliv. Nič závratné však nechystám,“ nerobí si ťažkú hlavu s farbou vlasov "Gero".

Aká by to bola futbalová kabína, ak by na takúto zmenu okamžite nezareagovala. „Ako hodnotíš nový vzhľad spoluhráča?“ Položili sme otázku Luborovi Knappovi. „Myslíš Diega Armanda Hlohovského? Malý, silnejší, čiernovlasý, celý Maradona," vytasil sa s novou prezývkou pre útočníka kapitán AS. Vo vážnejšom tóne dodal: "Bol som zvyknutý na jeho blond vlasy. Podľa toho som ho v zápasovej rýchlosti neraz identifikoval. Čo už, budeme si musieť zvyknúť na jeho nový imidž.“ Svoj postreh pridal aj asistent trénera Ivan Vrabec: „Keď som prišiel do kabíny, chvíľu mi trvalo, kým som ho spoznal. Najviac sa ale zrejme čudoval šofér autobusu. Darmo som mu hovoril, že to nie je žiadny nový hráč, ale Hlohovský. Neveril mi.“

Zmenu pochopiteľne zaregistrovali aj "muchachos" z Argentíny. „Po víťazstve sa rozhodol pre zmenu. Dúfam, že podobný jav nastane aj v našich výsledkoch. Po Košiciach chceme ďalšie trojbodové zápasy. Bodaj by ich séria trvala dlhšie ako Filipova čierna farba vlasov,“ usmial sa David Depetris poznajúc spoluhráča s občasnými chúťkami navštíviť kaderníctvo. Pohľad na uhľovo čierne vlasy neznepokojil ďalšieho Juhoameričana v tíme AS. Napriek enormnej snahe personálu v salóne, ostal Aldo Báez naďalej majiteľom najtmavších vlasov v mužstve. „Filip dal gól a prefarbil sa na čierno. Keď dám gól ja, možno skúsim blond,“ vyceril snehobiele zuby Báez. Nuž, Aldo, berieme ťa za slovo a tešíme sa na blondiaka z Buenos Aires.

Autor: ms
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus