A-tím 5.5.2015

Lobotka si pred Košicami únavu nepripúšťa

Po víťazstve v Slovnaft Cupe v rýchlo slede pokračuje Fortuna liga. V ďalšom domácom zápase privítajú zverenci trénera Martina Ševelu už dnes Košice. Zápas má výkop o 17.15 h.

Košičania sa síce pohybujú v nižších poschodiach ligovej tabuľky. Bez strachu o ligový život, ale aj bez myšlienok na európske poháre. V poslednom kole sa naladili víťazne, keď v prestížnom súboji zdolali majstrovský Slovan Bratislava. „Východniarov vnímam ako každého iného súpera. Určite budú zavretí na vlastnej polovici a veľmi nepríjemní. Istotne budú čakať na naše chyby. Musíme hrať svoju hru a snažiť sa o ďalšie dôležité víťazstvo,“ povedal po pondelkovo tréningu Stanislav Lobotka.

V tejto sezóne sme s Košicami prvý domáci zápas vyhrali (4:2) a s podobnými víťaznými myšlienkami kabína vstupuje aj do ďalšieho duelu. „Musíme byť rýchli na lopte, dobre kombinovať a pretáčať ťažisko hry. Určite prídu šance a ak ich využijeme, budeme úspešní,“ pokračoval rodák z Veľkej Hradnej.

Tím okolo kapitána Petra Kleščíka v posledných dňoch zažíva poriadne nahustený program. Po piatkovom finále a utorňajšom ligovom kole bude dlhodobá súťaž pokračovať ďalším zápasom už v piatok. Fyzická vyťaženosť je preto značná. „Podľa môjho názoru sme dobre zregenerovali. Natrénované máme. V súčasnosti to je skôr o hlave, o tom ako každý túto situáciu vníma osobne. Či si vsugeruje únavu, alebo ju hodí za hlavu. Nemyslím si však, že by nám viac zápasov v krátkom časovom období robil výrazné problémy,“ vysvetľoval mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Prípravný, 28.6.2025
MFK Karviná - AS Trenčín
17:30 Vršava
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.7.2025

A-tím | Zranení hráči sa vracajú späť do tréningov

​Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné...

Fotogalérie 30.6.2025

Fotogaléria | Prípravné stretnutie proti MFK Karviná

Fotogaléria z prípravného stretnutia MFK Karviná - AS Trenčín (3:1).

ASTV 29.6.2025

ASTV | Zostrih z prípravného stretnutia proti Karvinej

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti MFK Karviná (1:3).

A-tím 29.6.2025

Fiala | Nezachytili sme úvod zápasu

Druhý zápas prípravy priniesol aj prvý gól nášho tímu. O ten sa postaral v 51. minúte mladík Adrián...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM