Aktuality - archiv 21.9.2008

V Michalovciach šťastná Galádova ruka pri striedaniach

Ivan Galád: "Cez prestávku som hráčov presviedčal, že tento zápas vyhráme."

Víťazstvo v Michalovciach prinieslo okrem plného bodového zisku aj ďalšie pozitívne veci. Mužstvo ukázalo guráž, nepoddajnosť a enormnú túžbu po víťazstve. To napokon zabezpečil v poslednej minúte duelu Marek Bubenko.

Odchovanec prešovského futbalu vybehol na trávnik ako striedajúci hráč na druhý polčas. „Skórovať som mohol už v 47. minúte. Ani neviem ako mi to domáci obranca zblokoval. Našťastie bol z toho roh, po ktorom David (Depetris) vyrovnal na 2:2,“ vracia sa k michalovskému vystúpeniu ofenzívny futbalista. Rozhodujúci moment zápasu má v pamäti zapísaný do posledného detailu: „V závere si to tam začali ťukať vo vlastnej šestnástke. Nahnevalo ma to. Vletel som medzi nich, Čavojskému som to vypichol a strelil som gól.“ Napriek tomu, že Trenčania prehrávali po prvom polčase 1:2, v kabíne sa počas prestávky hovorilo iba o troch bodoch. Aj z tohto dôvodu nechal tréner defenzívneho Kasálka na lavičke a na jeho miesto poslal útočne ladeného Bubenka. "Počas prestávky som si vzal slovo. Hráčov som presviedčal, že tento zápas vyhráme. Už vtedy som bol o tom presvedčený na 100 percent. Toto víťazstvo ešte nič neznamená. Môže byť ale pevným základom pred ďalšími kolami,“ ostáva pri zemi tréner.

Martin Kasálek sa na rozmočenom teréne zjavne necítil v pohode. Navyše nehral na svojom obľúbenom poste ľavého obrancu, ale v stredovej formácii. „V minulosti som hrával aj v zálohe, ale bolo to už dávno. Do ostrého zápasu som navyše naskočil po mesačnej pauze. Mal som toho skutočne plné zuby. Záver zápasu sme veľmi intenzívne prežívali aj na lavičke. Bolo to super. Už sme pomaly začali kalkulovať s remízou. Keď to Bubo v poslednej minúte trafil, bolo to fantastické," opisuje pocity počas záverečných sekúnd stretnutia Kasálek.

Trenčiansky tréner sa po zápase prechádzal útrobami štadióna triediac si myšlienky. „Do zápasu sme vstupovali s istou stratégiou. Hru súpera sme si poriadne rozanalyzovali. V úvode hráči moje pokyny nenapĺňali, preto som pomerne skoro pristúpil k striedaniu. Stáva sa iba veľmi zriedkavo, že tréner zasiahne do stopérskej dvojice. Po vystriedaní hrali hráči koncentrovane bojovne a takticky,“ vyzdvihol moment striedania z 36. min Ivan Galád. Csabovi Szórádovi sa na východe evidentne nedarilo, svoje miesto prepustil Borisovi Godálovi. Ten sa za dôveru odvďačil spoľahlivým výkonom.

Stopérska dvojica Godál - Križko hrala s absolútnym prehľadom. „Tréner musí analyzovať situáciu okamžite. Nikoho nezaujíma koľko trénujeme a ako sa pripravujeme na zápas. Verejnosť je zvedavá iba na výsledky v majstrákoch. Asi päť minút mi trvalo, kým som definitívne pristúpil k riešeniu vystriedať Szóráda,“ vysvetlil svoje prvopolčasové pohnútky šéf realizačného tímu. Priebeh zápasu ukázal, že aj ostatné zásahy do zostavy boli opodstatnené. Ako platný hráč sa osvedčil aj tretí striedajúci futbalista. Aldo Báez, ktorý nahradil štvrť hodiny pred koncom nevýrazného Gergela.

Hoci to možno vyznie trošku odvážne, futbalisti AS mohli na Zemplíne vsietiť o nejaký ten gólik navyše. Najviac nevyužitých tutoviek si na svoje konto pripísal autor prvého zásahu Filip Hlohovský. "Bol to dôležitý gól. Vyrovnanie prišlo bezprostredne po góle súpera. Škoda, mal som ďalšie vynikajúce príležitosti, gól som už ale nedal," ľutuje viacero premárnených tutoviek reprezentant Slovenska do 21 rokov.

Autor: ms
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport