Aktuálne 22.5.2015

Čögley prežil neopísateľné pocity, Bero popri oslavách zmaturoval

Stredajším večerom sa sny premenili na skutočnosť. Veď tímu okolo kapitána Petra Kleščíka sa podarilo vybojovať premiérový titul.

„Verím, že absolvujeme iba výklus,“ utrúsil s úsmevom Peter Čögley. Aj on si dosýta užil prvotné oslavy. „Boli to neopísateľné pocity. Niečo také som zažil prvý raz v živote. Všetci sme na seba naskákali a kričali. Keď rozhodca odpískal koniec zápasu v Žiline, všetkých nás pohltila eufória, radosť a nadšenie.“

Podľa slov skúseného obrancu bola základom úspechu vynikajúca partia, ktorá dokázala spolu držať v dobrom i zlom. „V zimnom období sme káder doplnili vhodnými hráčmi zo zahraničia a postupnými krokmi sme šli za svojim cieľom,“ zamyslel sa rodák z Trenčianskej Turnej.

V júli nás čakajú boje v predkole Ligy majstrov. Dnes je známe, že nastúpime v druhom predkole proti jednému z nasadených tímov. „Priznám sa, nad Ligou majstrov som ešte veľmi nepremýšľal, rozhodne sa na ňu však teším,“ pokračoval niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Sobotný zápas proti Žiline už nič nerieši, napriek tomu sa zverenci trénera Martina Ševelu túžia rozlúčiť s domácim prostredím víťazne. „Zodpovedne sa na zápas pripravíme. Chceme sa s fanúšikmi radovať z víťazstva. Doma sme neprehrali, takže túto peknú sériu hodláme natiahnuť,“ dodal odhodlane Čögley.

Zatiaľ, čo zvyšok kabíny bol v klubových farbách, Matúš Bero prišiel na štvrtkový tréning v obleku. Nie preto, že by chcel byť iný ako ostatní, ale preto, že práve v ten deň ukončil maturitný týždeň. Na štadión to mal iba cez ulicu, ústnou skúškou z ekonomiky ukončil pôsobenie na obchodnej akadémii. „Cítim sa skvelo. Splnil som dva dôležité ciele. Sme majstri a zároveň som aj úspešne ukončil strednú školu,“ povedal Bero.

Ako poznamenal, nosiť oblek mu problém nerobí, veď ho možno v budúcnosti bude používať ako súčasť klubovej kultúry v niektorom z európskych tímov. Učitelia mu pri „skúške dospelosti“ nič nedarovali a všetko si podobne ako na ihrisku musel vybojovať sám. „Vedeli o mne, že som športovec. Niekomu to sedí, inému nie. Som rád, že som maturity úspešne zvládol a môžem si dosýta užiť majstrovské oslavy,“ doplnil objav ligovej jari.

Autor: astn
Rozpis zápasov
0:0 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 6. kolo, 20.8.2022
AS Trenčín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 17.8.2022

Komunita | Zažite letné kino na Štadióne Sihoť

V nedeľu 28. augusta môžeš zažiť letné kino na Štadióne Sihoť. Na veľkoplošných obrazovkách...

ASTV 15.8.2022

Witan | Chcem sa posunúť v kariére, preto som sa vrátil

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman nastúpil na svoj prvý zápas v drese AS...

ASTV 14.8.2022

Fortuna liga | Lavrinčík a Kmeť vedia, že mužstvo sa môže chytiť aj vďaka bojovnosti

Víkendový zápas na ihrisku MŠK Ružomberok priniesol...

ASTV 13.8.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport