A-tím 1.6.2015

Skovajsovi k prvému gólu zablahoželal Čögley

Nastúpil na svoj štvrtý zápas v najvyššej súťaži a v základnej zostave sa ocitol iba druhý raz v kariére. Napriek tomu si z pozície stopéra otvoril ligový strelecký účet. Mladík Lukáš Skovajsa pridal náš tretí gól v sobotňajšej rozlúčke s úspešnou sezónou na ihrisku ViOnu Zlaté Moravce (3:1).

Tréner Martin Ševela dal väčšiu príležitosť hráčom, ktorí pravidelne nenastupujú, aby predviedli svoje schopnosti. Jedným z nich bol aj Skovajsa, ktorý celých deväťdesiat minút vo Fortuna lige absolvoval druhý raz. „Hralo sa mi dobre. Spoluhráči ma podporovali. To vždy pridá na pohode. Tréner mi dal úlohy ako každému inému strednému obrancovi. V prvom rade som mal poctivo brániť,“ povedal po stretnutí nádejný mladík.

Dvadsaťjedenročný rodák zo Zamaroviec si zápas užíval. „Vypracovali sme si viaceré šance a pri trocha väčšej efektivite sme mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom. Mrzí ma gól na konci zápasu. Vzadu sme chceli hrať na nulu, ale nevyšlo to.“

Necelých desať minút pred koncom zápasu to bol práve on, kto uzavrel gólový účet AS v tomto ročníku na čísle 67. „Ryan (Koolwijk) kopol roh na zadnú tyč. Videl som voľný priestor, nabehol som si do neho a lopta sa dostala až ku mne. Poslal som ju do siete. Nebolo v tom veľa streleckého umenia,“ opísal prvý súťažný gól v najvyššej súťaži niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Zatiaľ, čo Peter Čögley čaká na prvý gól už bez mála 150 zápasov, Lukášovi Skovajsovi sa ho podarilo streliť po štyroch zápasoch. Skúsený obranca na svojho mladšieho kolegu však nežiarli. „Čegy je tímový hráč. Robí pre kabínu veľmi veľa. Nehneval sa, že práve on nebol tým strelcom. Práve naopak, tešil sa so mnou a úprimne mi zablahoželal,“ dodal na záver s úsmevom Skovajsa.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce.

ASTV 28.9.2023

Skovajsa | Záver stretnutia sme si skomplikovali inkasovaným gólom

Náš tím zvíťazil v 3. kole slovenského pohára na trávniku OK Častkovce...

A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio