Aktuálne 14.6.2015

Trenčania v ideálnych zostavách uplynulej sezóny

Úspešná ligová sezóna upozornila aj na individuality hrajúce pod Čákovým hradom. Viacerí naši hráči sa ocitli medzi najlepšími futbalistami uplynulého ročníka domácej súťaže podľa rôznych médií.

V ideálnej zostave denníka Šport sú dvaja zástupcovia AS Trenčín. V bráne dominoval Igor Šemrinec so štyrmi nomináciami na gólmana kola. Prievidžan, ktorý do tohto ročníka robil dvojku Milošovi Volešákovi zažil parádnu sezónu, ktorú okorenil ziskom "double". Skvelú formu a pohodu počas celého ročníka potvrdzoval Stanislav Lobotka. Na poste defenzívneho stredopoliara dokonca predbehol reprezentanta Viktora Pečovského o jednu nomináciu do jedenástky kola.

Denník Šport priniesol aj zoznam najväčších osobností súťaže v článku „Páni prsteňov v najvyššej súťaži v sezóne 2014/2015“. Z deviatich kategórií sme brali až štyri prvenstvá. „Pánom rýchlosti“ sa stal Gino Van Kessel, „Pánom brány“ Igor Šemrinec, „Pánom spoľahlivosti“ Stanislav Lobotka a „Pánom vôle“ Matúš Bero.

V ideálne zostave internetového portálu profutbal.sk môžete nájsť trojicu hráčov AS Trenčín. „Predvádzal výborné výkony, spoluhráči sa v každej chvíli mohli na neho spoľahnúť. Viacerými dôležitými zákrokmi pomohol Trenčínu k historickému double. Veľmi istý pri centroch aj pri hre nohou. Vo finále Slovnaft Cupu sa zaskvel pri penaltovom rozstrele,“ píše na adresu Igora Šemrinca profutbal.sk. Podobnými slovami chvály nešetrili redaktori portálu ani na Ramóna a Stanislava Lobotku. Naviac, z lavičky na nich dohliada Martin Ševela. „Veľmi úspešne nadviazal na prácu svojho predchodcu Adriána Guľu. Svojich zverencov dokázal dokonale "poblázniť“, základom trenčianskeho úspechu bol podľa hráčov kolektív,“ poznamenal profutbal.sk

Progresívny portál sport7.sk do ideálnej zostavy celého ročníka zaradil Stanislava Lobotku. Na jeho adresu poznamenal: „Ak sa na to pozrieme komplexne, bol najdôležitejším hráčom Trenčína v sezóne, pretože ako jeden z mála lídrov v nej odohral celý ročník. Okolo neho sa točila celá hra majstra. Bol dôležitý nielen pre ofenzívu pri výstavbe útoku, ale aj pre defenzívu pri vypĺňaní medzier.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio