Aktuálne 16.6.2015

Jairo zostal v Európe, Bero regeneroval na horách

Po dvojtýždňovej pauze naskočil v pondelok tím okolo kapitána Petra Kleščíka do prípravy na jesennú časť. Hráči sa tak po krátkom čase opäť stretli. V pozitívnej nálade absolvovali prvý tréning v domácich podmienkach na Sihoti.

Krátky čas na regeneráciu využil najlepší strelec tímu z uplynulého ročníka Jairo na pobyt v Taliansku spolu s manželkou. Následne sa už pripravoval v Trenčíne, pretože nechcel vypadnúť zo zažitého rytmu. „Veľa času na oddych nebolo, no rozhodne mi to nevadí. Som rád, keď sa niečo deje. Domov do Brazílie som nešiel, zostali sme s rodinou v Európe,“ povedal 23-ročný zakončovateľ.

Aj v novom ročníku by rád pokračoval v kvalitných výkonoch a rád by nadviazal na deväť gólov z ročníka 2014/2015. „Cítim sa dobre. Máme za sebou výborné výsledky, na ktoré chceme nadviazať aj teraz. Vezieme sa na dobrej vlne, no musíme ju potvrdzovať aj naďalej,“ doplnil Jairo.

O niečo kratšiu prestávku má za sebou Matúš Bero, ktorý počas voľných dní absolvoval prípravné stretnutie reprezentačnej „dvadsiatky“ proti Poľsku. „Pár dní som ležal v posteli s horúčkami, ale už som v poriadku. S otcom sme boli na horách v okolí Terchovej, kde som sa snažil psychicky zregenerovať,“ poodhalil niečo z dní zaslúženého voľna čerstvý maturant.

Počas jarnej časti sa vyprofiloval na jednu z najvýraznejších osobností kolektívu a z nastoleného tempa nemieni poľaviť. „Mám túžby a ciele, idem si za svojim. Je predo mnou ešte veľa práce. Najmä na detailoch,“ prízvukoval rodák zo Zamaroviec.

Jednou z nich je blížiaca sa kvalifikácia Ligy majstrov. Akého súpera by si želal Matúš Bero? „Radšej by som si vybral Celtic Glasgow ako nepríjemných, no papierovo menej atraktívnych súperov typu Razgrad alebo Borisov.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:0 Skalica
Fortuna liga, nadstavba, 18.3.2023
MFK Skalica - AS Trenčín
11:00 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 21.3.2023

A-tím | Menoslov zranených hráčov by sa mohol začať zužovať

Menoslov zranených hráčov z kabíny prvého mužstva AS Trenčín by sa po...

Fanúšikovia 20.3.2023

Tvárou v tvár | Róbert Rybníček o odchovancoch akadémie v prvom tíme AS Trenčín

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať...

ASTV 19.3.2023

Gajdoš | Čas sa nám kráti, musíme sa do toho dostať

Zverenci trénera Mariána Zimena prehrali v druhom zápase nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 19.3.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio